Zapowiedź Brands Hatch Race IRG Winter Formula

Położony niespełna 40 km na południowy-wschód od Londynu tor Brands Hatch będzie areną kolejnych zmagań sezonu IRG Winter Formula. Na tym obiekcie rozgrywane były od lat 60-tych XX wieku wyścigi o Grand Prix Wielkiej Brytanii oraz 2 krotnie o GP Europy. Na torze mamy dwie konfiguracje, krótszą zwaną "Indy Circuit" utworzono w naturalnej niecce gdzie w latach 20-tych rozgrywano tu za zgodą właściciela Brands Farm nieoficjalne by nie mówić nielegalne wyścigi pomiędzy rowerzystami i biegaczami ;).

Do dzisiaj gości najlepszych kierowców różnych serii. A1 Grand Prix, WTCC, czy F2. W tym roku jak się dzisiaj dowiedzieliśmy już oficjalnie będziemy mogli spotkać tam naszego I-go, II- go a może i III-go kierowcę w królowej motosportu Roberta Kubicę. Seria ta czyli DTM, ( którą już w grudniu to zapowiedzieliśmy i uwzględniliśmy w naszych kalendarzach ), wkrótce zagości też w lidze. Ale z tym musimy poczekać do kwietnia. Póki co mamy zimę przynajmniej w kalendarzu i rozgrywki zimowych serii IRG, w najbliższą niedzielę na ziemiach dawnych rycerzy Albionu spotkają się kierowcy zimowych formułek czyli IRG Winter Formula. Po 3 rundach indywidualnie prowadzi PLKris, Krzysiek ( trzym me ręce ) swoimi 145-cioma punktami zasila zespół FriendlyWinterTeam i wraz z nowym nabytkiem zespołu czyli Andrzejem Kananowiczem otwierają tabele drużynową. Za Krisem w pogoni indywidualnie widzimy Makatak-a oraz Romana. Tutaj są możliwe jeszcze roszady. Drużynowo Friendly uciekło na bezpieczniejszy dystans zespołom Rapid Racing i Old Bones.

Najbliższa niedziela na "Brands" zapowiada się bardzo ciekawie, jeżeli więc jeszcze zastanawialiście się jak spędzić ten czas zapraszamy na transmisję z dwóch wyścigów. Rozpoczniemy od 25 minutowego sprintu by zwieńczyć wieczór głównym daniem czyli 45 minutowym Race of Brands Hatch IRG Winter Formula. Na koniec naszej zapowiedzi dodamy ciekawostkę, tor mógłby gościć o wiele więcej imprez motosportu ale okoliczni mieszkańcy protestowali przeciw " zbytniemu hałasowi"

Na całe szczęście aby emocjonować się naszymi wyścigami wystarczy wygodnie usiąść w fotelu , włączyć telewizor smart , smartfon czy inne urządzenie - dla wrażliwszych uszu sąsiadów można używać słuchawek ;p

Zapraszamy zatem kibiców na transmisję z niedzielnych wyścigów, jak zwykle na kanale MotogamesTv

Dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na naszych nowych kanałach:

IRG Twitch

IRG Mixer

IRG DLive

Partnerami medialnymi imprezy są : MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

 

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

 

GP w liczbach / Race stats:

Tor: Brands Hatch
Długość pętli: 3908 m
Format wyścigu:
Qual 10 minut
R1 25 minut 
Qual 10 minut
R2 45 minut
Liczba zakrętów: 9 (4 w lewo, 5 w prawo)
Liczba dohamowań: 6 (2 mocne)
Zużycie opon: niskie - średnie

 

 

Kategoria: 

Comments

smigiel's picture

great one! well done, like a boss ;)