Komentarze po Race of Dubai - WF 2018

19/02/2018 - 12:47
mr_jaro
Jarosław F.
Administrator
Registration: 16/01/2013 - 23:45
Otwieram
Edited by: mr_jaro - Mon, 19/02/2018 - 12:48

It's all about THE GAME

19/02/2018 - 15:17
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
Jaro otworzyl ja pisze :)

Q-Jako tako jechalem, byle do przodu.
R1-Wystartowalem ale sie nie popisalem troche startem, pierwsze kolko ostrzegawczo, jakies male kontakty otarcia ale sie trzymalem.
pod koniec na 4 kolka do konca w lusterku pojawil sie dym, i juz wiedzialem co sie swieci, wiec byle by dojechac oddawalem
9-wiata pozycje na kozysc silnika i dojechalem przed moim Kolego, Przyjacielem, Powiernikiem.
R2-Juz wiedzialem jak mam startowac i wystartowalem, znalazlem gdzie robilem blad, wiec juz nie przeciagalem skrzyni na wysokich
i jechalem do przodu. Mysle ze nie usatysfakcjonowalem moich fanow tym startem ale to nie byl moj dzien na szybka jazde.
Obiecuje te poprawie sie w nastepna niedziele w wyscigu TCR.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziekuje za fajna rywalizacje.

Alfik/Wielebny

19/02/2018 - 17:30
Rafal_K
Rafał Kowalczyk
User
Registration: 19/03/2013 - 18:21
Witam.
Q: P7, bez większych oczekiwań na super wynik, praktycznie 0 treningu na kwalifikacje i świetne tempo czołówki.
R1: Start dość spoko, bez większych przygód, tak jak większość wyścigu. Ogólnie nie prezentowałem tutaj zadowalającego tempa i chłopaki z przodu odjechali daleko, ale 5 pozycja na mecie była spoko, jak na aktualne możliwości.
R2: Tutaj już działo się sporo. Dużo walki z najlepszymi, było blisko, ale w moim odczuciu wszystko fair i bez większych kontaktów. W tym wyścigu przypomniałem sobie te najlepsze lata z simracingu, bo działo się wiele i walka z czołówką była czymś naprawdę super emocjonującym. Tempo lepsze niż w R1, ale i tak za mało żeby powalczyć o wyższą lokatę. P7 na mecie, weekend oceniam na +.
Gratulacje dla zwycięzców i jeszcze raz dzięki za walkę!

Do zobaczenia w USA.

PS: W trakcie wyścigu ciekawie słuchało się słów komentatorów, a szczególnie na temat "ustawki" po zawodach, ale obyło się bez tego :)
Edited by: Rafal_K - Mon, 19/02/2018 - 17:41
19/02/2018 - 18:17
modlicha
Piotr Wojdylo
Administrator
Registration: 15/06/2014 - 18:34
Ja myślałem, że skoro Zolder i Albi w miarę w tej lidze GP3 mi poszły to autko już znam - set też się ustawi z grubsza i w efekcie mało trenowałem. Poza tym większość czasu już angażuje w przygotowanie modów pod ligi główne.

Z treningów wyszło mi tylko, że na softach nie mam szans dojechać i jechałem na medach.

I wyszło co wyszło. Tempo słabe, auto się ślizgało, zużycie nawet medów koszmarnie duże, do tego dwa spiny, które "zabrały" z 10% opon. Za ten spin w R1 przepraszam Tomka Sobańskiego bo lecąc bokiem go tryknąłem.

Fatalny weekend - do zapomnienia. Po wyścigu zostałem jeszcze na TS Alfik mój serdeczny przyjaciel, stary piernik taki jak ja - powiedział mi jak on ustawiał auto. Postanowiłem przetestować jego set i kurde - zawaliłem sprawę bo uświadomiłem sobie wtedy, że poszedłem w ślepą uliczkę z ustawieniami. Źle dobrane skrzydła i pod to układany set zaowocowały fatalnym występem.

Postanowiłem, się sumienniej przyłożyć do treningów [email protected] i [email protected] i metodycznie z pomocą Moteca ustawić autko i liczę na dobre występy. Top10 w obu seriach jeszcze jest realny.

19/02/2018 - 19:53
Pyjter
Piotr Sojda
User
Registration: 11/12/2016 - 08:20
Sorry Mariusz za kolizje na ostatnim okrazeniu :(