Komentarze po Race of d'Albi - WF 2018

04/02/2018 - 11:42
mr_jaro
Jarosław F.
Administrator
Registration: 16/01/2013 - 23:45
Otwieram

It's all about THE GAME

05/02/2018 - 10:23
Pawel Mrowka
User
Registration: 22/09/2014 - 22:34
Dopiero na tym torze przejechałem bez większych problemów.
Do tej pory:
Tor Valencia - wyścig I - po 6 lapach crash toru
wyścig II - niestety już na starcie crash
w sumie 0 pkt
Tor Zolder - CL i powrót na serwer niestety już na ostatnie miejsce czyli 17.
Mimo tych problemów udało się ukończyć dwa razy na 2 miejscu.
Tor Albi - tutaj bez problemów 1 i 2 miejsce.
Wyścig I - Qwale poszło bardzo dobrze. Start do wyścigu spóźniony, ale tempo było i wiedziałem, że nie będzie źle.
Co do wyprzedzenia Szymona, to niestety ale po lekkim kontakcie ustawiło mnie pod innym kątem i siłą rzeczy wyjechałem na zewnętrzną stronę toru.
Wyścig II - tu przebijanie się do przodu a łatwe to nie jest. Jest to spowodowane utratą przyczepności za jadącym bolidem. Niestety też wiązało się z utratą czasową za jadącymi dublowanymi.

Mam nadzieje ze te dwa ostatnie tory też będzie bez problemów.
05/02/2018 - 11:53
modlicha
Piotr Wojdylo
Administrator
Registration: 15/06/2014 - 18:34
Miałem gości do godziny 20:50 - już się martwiłem, że sobie nie pójdą. :D

Na szczęście poszli na styk i zdążyłem na kwalifikacje, ale byłem kompletnie nierozgrzany, lekko zestresowany. Więc zepsułem wszystkie okrążenia pomiarowe, które dawały nadzieje na dobry czas. Efekt to P16 - najniżej w sezonach zimowych w obu ligach.

Pierwsze kółka w R1 to kilka manewrów wyprzedzania i podróżowanie spokojne za Mariuszem na P12. Efekt utraty docisku za poprzedzającym autem był tutaj w tych szybkich łukach aż za nadto widoczny, więc miałem kilka "big moments" gdy znalazłem się za blisko tylnego skrzydła kolegi. Ciężko było sobie tutaj przygotować pozycję do ataku.

A potem na hamowaniu tylnym kołem złapałem trawę, uślizg, urwane skrzydło i po wyścigu. To cud, że skończyłem na P14. Albo jeszcze większy pech innych.

R2 to już bezbłędna jazda oraz przebicie sie na P8 po błędach innych. Do tempa Romana nie miałem szans w tym wyścigu, pozostało kontrolować przewagę nad śmiglem. W końcówce smigiel narzucił kosmiczne tempo i zaczął robić nawet najlepsze czasy sektorów ze wszystkich kierowców, więc troszkę mnie zestresował pod koniec. Za brakło mu czasu aby znaleźć się w odległości do ataku. :)
Edited by: modlicha - Mon, 05/02/2018 - 11:54

05/02/2018 - 12:31
Pyjter
Piotr Sojda
User
Registration: 11/12/2016 - 08:20
Jestem zadowolony nie tyle z wyniku, co z faktu że przed wyścigiem postanowiłem jechać cały czas na 100% jakby każde okrążenie było kwalifikacyjnym, bez miękkiej gry. Kilka razy przez to zryłem trawnik, ale ogólnie spoko :)
05/02/2018 - 17:16
Alfik
Robert Rys
Administrator
Registration: 06/02/2013 - 21:04
Witam, opowiem to w skrucie, jechalem dobra pozycja i tak jechalem do momentu kiedy widzac dym za bolidem zjechalem i poszedlem do boxu na piechote, spacerkiem.
R2 wystartowalem na koncu jakis maly kontak i problemy z ukladem kierowniczym spowodowaly ze dojechalem bez grila na trawniku ale na koncu stawki.
Powiem jedno bylo fajnie i bedzie jeszcze lepiej.
Pozdrawiam wszystkich w koncu z zimowego Hamburga i gratuluje wygranych.

Alfik/Wielebny

05/02/2018 - 20:36
Rafal_K
Rafał Kowalczyk
User
Registration: 19/03/2013 - 18:21
Cześć. Po pierwsze, chciałem powitać wszystkich kierowców. Po kilkuletniej przerwie udało się wrócić do simracingu, tym razem na rF2 :) Co do samego GP, było nawet ok.
Q: Udało się ustanowić swoje najszybsze kółko, co pozwoliło uzyskać P4, bardzo dobry wynik dla mnie.
R1: Wyścig przebiegł bez większych problemów, start poszedł w miarę ok. Na parę kółek przed metą spojrzałem na swój wskaźnik paliwa i nie wyglądało to za ciekawie, ale udało się wpaść na metę na przerywającym już silniku.
R2: Start z P7 wyszedł nawet dobrze, z tego co pamiętam, to przebiłem się o 2 pozycje na pierwszym kółku. Wszystko układało się w porządku, przebiłem się na P3 i przede mną jechał mój brat Paweł ;) W przedostatnim zakręcie doszło do małego wypadku i niestety oboje odpadliśmy z rywalizacji.
Podsumowując: fajnie wrócić do ścigania i miło jest widzieć tyle znanych z przeszłości nicków/imion/nazwisk :) Jestem zadowolony z pierwszego GP, myślę, że tempo nie było najgorsze.
Dzięki.
05/02/2018 - 20:39
Pawel_K
Paweł Kowalczyk
User
Registration: 25/12/2017 - 12:59
R1
Start z 15 pozycji po słabych kwal. Szybko przebijam się po kilku kółkach na 8 pozycje i spokojna jazda do końca wyścigu.
R2
Start z 3 pozycji, udało mi się utrzymać miejsce. Po kilku okrążeniach wyprzedzam Mariusza M I awansuje na 2 miejsce. Kilkanaście okrążeń trzymałem za sobą brata Rafała_, jednocześnie doganiając Łukasza Koguta. Niestety na 16 kółku za szybko zredukowałem biegi I spaliłem silnik. Wpadłem w spina I Rafał we mnie uderzył. Była szansa może I na dublet braci K, bo oboje mieliśmy dobre tempo . Chciałbym również przeprosić bardzo mojego brata za zniszczenie wyścigu mi i jemu.
Pozdrawiam :)
Edited by: Pawel_K - Mon, 05/02/2018 - 20:42
05/02/2018 - 20:47
modlicha
Piotr Wojdylo
Administrator
Registration: 15/06/2014 - 18:34
Prawdziwie bratobójczy pojedynek braci K(liczko) :)
Edited by: modlicha - Mon, 05/02/2018 - 20:56