Handbrake do Simracingu

18/07/2016 - 12:42
Danonak
Wojciech Osadowski
User
Registration: 30/06/2013 - 22:24
Jest ktoś w stanie doradzić/polecić jakiś handbrake do zamontowania na rigu? Rozglądałem się już trochę i niestety zbytnio dużego wyboru nie ma jeśli chodzi o gotowe produkty do kupienia. Oczywiście istnieje możliwość DIY ale chciałbym jednak uniknąć samoróbki czy też własnoręcznego robienia ze względu na moją słabą wiedzę w aspekcie elektroniki potrzebnej do pracy takiego cudeńka.

Interesuje mnie przedział cenowy do max 200 euro. Widziałem sporo gotowych produktów powyżej tej kwoty, no ale litości, nie będę na tym zdobywać mistrzostwa WRC (no dobra, może i będę) więc nie potrzebuje jakiegoś uber sprzętu

Jak to tej pory w oko wpadły mi tylko dwie konstrukcje:
1. Fanatec ClubSport Handbrake EU - 130 ojro - Problemem w tym wypadku jest dostępność. Bo najbliższa dostawa 31.08.16 więc po wakacjach..... I drugim problemem są opinie jakoby dźwignia uginała się na boki podczas użytkowania i chyba nie wróży to dobrze jeśli chodzi o niezawodność.

2. DimSim Handbrake - link - 152 dolców z przesyłką do PL - Tutaj moje obawy opierają się na tym, że nie wiem czy to urządzono jest analogowe bo w duperele zero jedynkowe bawić się nie chce. No i wysyłka z Rosji, ale to jestem w stanie przeboleć. A, no i jeszcze martwi mnie mocowanie tego ustrojstwa bo chyba możliwe jest tylko na klamrę :( Fanatec jednak rozpieszcza jeśli chodzi o możliwość mocowania ich konstrukcji.

Tak więc, ma ktoś co warte jest polecenia i nie kosztuje krocie?
Edited by: Danonak - Mon, 18/07/2016 - 12:45
18/07/2016 - 12:50
Marek Cieslak
User
Registration: 20/08/2013 - 22:28
Ja poleca zrobić samemu. Mój brat nie ma pojęcia o elektronice i zrobił :)