Pokaż jak grasz... :)

04/12/2018 - 22:00
Pawel Lewandowski
Pawel Lewandowski
User
Registration: 22/09/2016 - 14:41
fajne
ale widze cena tez fajna
04/12/2018 - 22:10
Bartosz Kopciuch
Bartosz Kopciuch
User
Registration: 31/03/2017 - 18:00
Nie ma az takiego dramatu T1000 i DOFREALITY najtansze na rynku platformy ruchome. Ogolnie oczekiwalem mniej, nie sadzilem, ze to tyle aspektow symuluje podczas jazdy. Niesamowity efekt jest przy hopach centralnie czujesz ze dupa ci sie podnosi a silowniki sa tylko z przodu.
Edited by: Bartosz Kopciuch - Tue, 04/12/2018 - 22:16
05/12/2018 - 02:23
LuuuuuKaS
Lukasz Krawczuk
User
Registration: 18/03/2013 - 11:24
Bartek a jeździłeś na symulatorach gdzie ruchomy jest tylko fotel i czy masz porównanie obu konfiguracji? Pytanko jeszcze jaki jest czas reakcji siłowników do tego co dzieje się na ekranie na Twoim T1000
05/12/2018 - 13:41
Bartosz Kopciuch
Bartosz Kopciuch
User
Tak. Mialem mozliwosc jezdzenia na next level v2 i napedzie do playseat z dofreality jego chcialem kupic bo gdzies przeczytalem, ze lepiej jest jak rusza sie sam fotel niz platforma. Ja uwazam, ze generalnie kompletna platforma powinna miec 5 dof (wraz z traction loss) + naped fotela. Same doznania sa troche inne. Ruchomy fotel lepiej symuluje to co sie dzieje z cialem podczas jazdy a ruchome platformy lepiej symuluja zachowanie sie zawieszenia, utrate przyczepnosci czy buksowanie kol. Wydaje mi sie, ze to kwestia preferencji i dobrych ustawien. Trzeba troche postestowac aby bylo optymalnie. Dla mnie, skoki, poslizgi lepiej sa odwzorowane na ruchomych calych platformach. Oczywiscie w zwiazku z tym, ze zbyt duze zakresy pracy silownikow powoduja cos zupelnie przeciwnego niz odwzorowanie przeciazen to trzeba je odpowiednio delikatniej ustawic przez co cialo wzgledem kierownicy nie zmienia na tyle pozycji aby mowic odwzorowaniu jego zachowania podczas jazdy, dlatego zakres takiej symulacji na platformie ograniczylbym do tego co sie dzieje z zawieszeniem, droga etc. Dla mnie to byla lepsza opcja ale pewnie ,zalezy od precerencji. Najlepiej jakby wszystko bylo :)

Silowniki to SCN 6 albo 5 musialbym sprawdzic (teraz nie mam jak) szybkosc do 400mm / s. Przy tych ustawieniach co mam teraz maczuje sie z tym co dzieje sie na ekranie. Te najdrobniejsze ruchy silownikow sa praktycznie nie widoczne dla oka. Ogolnie mam ustawienia na silownikach 85% i w simtoolsie 75%.

Jesli mialbym jeszcze cos napisac o samej symulacji jaka prezentuje T1000 to powiem, ze jestem pozytywnie zaskoczony ile aspektow wplywa na zachowanie tej platformy. Skok samochodem rajdowym oszukuje tak mozg, ze ma soe wrazenie jakby fotel tez sie unosil. Jezdzac w Rally World na hopie jak wyskoczylem samochodem tak, ze lewa strona byla nizej od prawej symulator od razu spowodowal efekt jakby mi lewy bok bardziej opadal niz prawy (to zrobilo na mnie najwieksze wrazenie). Te dwa silowniki nawet symuluja utrate przyczepnosci tylnych kol. Nie wiem jak to sie dzieje ale faktycznie to czuc choc moze nie tak dobitnie jak przy traction loss. Symulator przy takich samych ustawieniach wyraznie daje odczuc jakim autem sie jedzie. F1 jest agresywniejsze niz rqjdy, ruchy sa szybsze i krotsze. Ogolnie bardzo pozytywnie. Jakby ktos chcial sprawdzic to mozemy sie umowic na jazdy u mnie.
Edited by: Bartosz Kopciuch - Wed, 05/12/2018 - 16:30
05/12/2018 - 18:24
Pawel Lewandowski
Pawel Lewandowski
User
Registration: 22/09/2016 - 14:41
a na jakie haslo otwierasz drzwi "Jack Daniels"
06/12/2018 - 19:00
Bartosz Kopciuch
Bartosz Kopciuch
User
:) jakby co to okolice Legnicy. Tylko wczesniej musimy sie zgadac zebym mial wolny weekend.
Edited by: Bartosz Kopciuch - Fri, 07/12/2018 - 23:57