IRG Formula 2020 GP Japonii

12/10/2020 - 13:51
Bartosz Rozycki
Bartosz Różycki
User
Registration: 24/11/2018 - 21:01
Cześć,
po tak udanym weekendzie ciężko powstrzymać się od komentarza, po obejrzeniu transmisji myślę, że inni też będą mieli coś do powiedzenia bo było sporo dobrego ścigania.

Przygotowania szły bardzo dobrze więc apetyt przed wyścigiem był duży. Po cichu (a może nawet nie całkiem) liczyliśmy na top 3. Tempo w wyścigu testowym tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że tempo na top 3 jest (szczególnie pogoń za MarioF1 i 7 okrążeń z regularnością 0.04)

Kwalifikacje szły dobrze do pierwszego przejazdu w q2 gdzie wykręciłem swój najlepszy rezultat. Później niestety nie nie udało się poskładać okrążenia, a poprawiająca się sytuacja na torze i mniejsze paliwo powinny naturalnie do tego doprowadzić. Koniec końców bardzo dobre P4 .

Wystartowałem dobrze Paweł chyba lekko przysnął co pozwoliło ustawić się za Infinity i rozgrywać wyścig po swojemu. Przez cały stint bardzo mocno naciskał Roman (teraz boje się patrzeć w lusterka jak jadę autem bo widzę tam jego bolid :P). Wydaje mi się, że na pierwszym stincie byłem w stanie pojechać nieco szybciej ale nie zdecydowaliśmy się na zamianę miejsc. Pod koniec stinta w s1 niestety zrobiłem błąd i straciłem pozycje na rzecz Romana. Zjazd do boksu poszedł sprawnie ale z dużym klopsem... chyba w emocjach nie zmieniłem opon na miękkie.

Przymusowy drugi stint na medach poszedł mi nadspodziewanie dobrze. Utrzymywałem tempo chłopaków z przodu mimo wolniejszych opon. Do tego udało mi się utrzymać za sobą Mario, który zajął pozycję Romana i nie dawał mi odetchnąć. Mimo bardziej wytrzymałych opon postanowiłem utrzymać strategię i zjechać razem z Dadikiem żeby podciąć Romana i utrzymać się przed Wojtkiem po wyjeździe. W połowie się udało.

Na trzecim stincie Roman po dżentelmeńsku oddał mi to co ja podarowałem mu na pierwszym, w s3 wyjechał na trawę zbił piątkę z kibicami i stracił sporo prędkości. Dzięki czemu wyprzedziłem go w 130R. Jednak na tym uprzejmości się skończyły i bardzo mocno naciskał mnie aż do 50 okrążenia gdzie chyba miał jakiś incydent. Wydawało się, że do końca wystarczy już tylko spokojnie dojechać niestety opony dostały już mocno w kość i Mario bardzo szybko odrobił około 3s stratę. W końcówce było już naprawdę blisko, popełniłem błąd w łyżce i tylko cudem udało się obronić i dowieźć pierwsze w karierze podium.

Wielkie gratulacje dla Infinity kolejny dublet. Świetnie jest stanąć z wami na podium! Mam nadzieje, że to nie ostatni raz. Gratulacje Stepek zdobycia mistrzostwa! Zespół musi jeszcze troszeczkę poczekać.

Paweł, Brato, Śmigiel transmisja na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze się was słuchało. Tak dalej!
Podziękowania dla wszystkich zawodników za kawał dobrego ścigania, w szczególności dla Romana i Mario za czystą walkę. Do zobaczenia w stanach!
12/10/2020 - 15:20
Pietrino
Piotr Sojda
User
Registration: 11/12/2016 - 08:20
Pierwszy raz ukonczylem Suzuke, a spin juz byl na pierwszym okrazeniu :D
Kolejny samotny wyscig. Parafrazujac slowa piosenki "za szybki dla wolnych, a dla szybkich za wolny aaaaauuuuu!!!"
13/10/2020 - 18:55
dadik
User
Registration: 29/10/2017 - 15:07
STEPEK GRATULUJĘ !!! Drugi tytuł w F1 niczym Alonso ;)

Stepek ja nie wiem jak Ty to robisz, że jesteś w stanie jechać na czele takim tempem i jednocześnie zarządzać moim wyścigiem :D W pewnym momencie zastanawiałem się czy Ty dalej się ścigasz czy pełnisz już tylko rolę inżyniera! Wielkie dzięki za trafione w punkt decyzje strategiczne.

Gratulacje dla Batona za podium! Utrzymać chłopaków za plecami nie mając wolnego toru przez tak długi czas to wcale nie taka prosta sprawa.

Dla mnie Suzuka jak dotąd była zmorą w IRG pomimo tego, że już rok temu miałem tutaj naprawdę mocne tempo na jednym okrążeniu. Podczas ostatniego GP ani kwalifikacje ani tempo wyścigowe nie były idealne - niemniej wynik bardzo dobry więc jestem zadowolony ;)

Studio IRG

Bardzo fajnie poprowadzona transmisja - miło się Was słuchało. Kibice byli bardzo zadowoleni ;)