Zapowiedź GP Zolder IRG Winter Formula 2018

Belgijski tor Zolder znany też jako Circuit Terlaemen

Ten położony w prowincji Limburgia tor pamietany jest przede wszystkim z tragicznego wypadku kanadyjskiego kierowcy Gilles-a Villeneuve'a, którego bolid w wyniku najechania na koło rywala podczas kwalifikacji "wystrzelił" w góre wielokrotnie koziołkując. Gilles Villeneuve zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Wypadek ten był prawdopodobnie skutkiem chęci pokazania zespołowi Ferrari kto jest kierowcą nr 1. Dwa tygodnie wcześniej inny kierowca Ferrari, Didier Pironi pod koniec wyścigu GP San Marino nie zastosował się do poleceń aby zwolnić (polecenie to wydano z powodu wycofania się ekipy Renault z GP San Marino) i Gilles stracił zwycięstwo. Poczuł się zdradzony i obiecał że nie odezwie się już więcej do zespołowego partnera. Tuż przed końcem piątkowych kwalifikacji na torze Zolder Villeneuve nie był lepszy od Pironi-ego i zbyt szybko wjechał w zakręt co doprowadziło do wypadku. Niestety obietnica nie odzywania się więcej do partnera z zespołu szybko została spełniona.

2-ga runda "zimowych formułek" już w najbliższą niedzielę, emocje z pierwszego weekendu serii IRG Winter Formula 2018 z dwóch wyścigów o GP Walencji pokazały potencjał aut, kierowców i wprowadzonych poprawek w sprawdzaniu i naliczaniu track limitów. Mieliśmy widowisko pełne emocji i zwrotów akcji. Po pierwszym weekendzie na czele tabeli Lukasz Kogut.  Ale to dopiero początek zimowego sezonu i straty Tomasza Wach-a czy Stepka a nawet innych kierowców nie pozwolą obecnemu liderowi ani na chwilę zapomnieć, że jeśli jego celem jest zwycięstwo musi jeszcze w 4-rech kolejnych rundach pokazać co potrafi.

Każdemu kierowcy życzymy udanych treningów, "atomowych" startów i ilu startów tyle samo szachownic na mecie.

O godzinie 21 rozpoczniemy kwalifikacje a po sesji rozgrzewkowej rozegrane zostaną 2 wyścigi po 35 minut.

Niech silniki zaryczą a awarie i incydenty nie psują nikomu wyników.

Na kanale MotogamesTv jak zwykle będzie można obejrzeć relację na żywo prowadzoną przez naszych wyśmienitych redaktorów IRG Studio

Zapraszamy kibiców do oglądania relacji, skoro Belgia to frytki i wyśmienite napoje z chmielowych szyszek. Komu ten zestaw nie odpowiada można wybrac podgrzewane wafle z karmelem i lemoniadę ;)