Zapowiedź GP Włoch IRG Formula 2017

Świetnie znany wszystkim miłośnikom sportów motorowych obiekt będzie areną kolejnych zmagań podczas GP Włoch w IRG Formula 2017.

Najwieksze prędkości i przez prawie 80 % gaz w podłodze, to standard na tym torze, potężne dohamowanie przed pierwszą szykaną wielu przysparza kłopotów. Najbardziej znanym zakretem jest " Curva Parabolica" 180 stopniowy zakręt-nawrót który wyrzuca nas na zewnętrzną, a każdy kto chce zbyt śmiało tam jechać musi liczyć się z możliwością uderzenia w bandy. Kiedy mówimy o Monzie zawsze wspominam wyścig gdzie na ostatniej prostej wybuchł silnik lidera, to były inne czasy inna liga ale gdzieś w tyle głowy dzwoneczek przypomina, nie przesadzać z obrotami i chłodzeniem. Wszyscy kierowcy muszą indywidualnie wybrać swój kompromis, dograć swój set do własnych preferencji.

Bitwa o każdy punkt rozpoczęła sie już tydzień temu podczas GP Belgii, wakacje sie skończyły!! Nie wiemy jak inni kierowcy ale my mamy sentyment do tych "starych" europejskich obiektów. Tamte ściganie ma inny smak, i choć potrafią one zebrać krwawe żniwa, za każdym razem stając na starcie takich wyścigów warto wspomnieć wszystkich miłośników i marzycieli z lat 20 i 30 poprzedniego wieku. To im zawdzięczamy tak wspaniałe tory, wiele niesamowitych wyścigów. Monza to ostatni w tym sezonie europejski obiekt, po tym weekendzie wyruszymy  już "w świat"

Tydzień po tygodniu mamy GP więc kto żyw niech zbiera pomiarowe okrążenia, i nie zapomnijcie o stintach bo już całkiem nie długo spodziewamy się możliwości podziału na grupy.

Kierowcom przypominamy o potwierdzaniu przyciskiem "Wystartuje" chęci uczestnictwa w tym GP do soboty godz 23:59

 

 

Wyścig w liczbach:

Tor: Autodromo Nazionale di Monza  
Długość pętli: 5793 m
Dystans wyścigu: FL + 40 okrążeń
Liczba zakrętów: 11 (4 w lewo, 7 w prawo)
Liczba dohamowań: 6 (3 mocne)
Dystans z PP do T1: 380 m
Długość alei serwisowej: 422 m
Przejazd prze pit-lane: ok. 15 s
Mieszanki dedykowane: super miękka / miękka / pośrednia

 

Okrążenie toru Monza z Makatakiem:

 

Jak zawsze wszystkim uczestnikom zawodów życzymy udanych startów i dojechania cało do mety. Niech silniki zaryczą a opony starczą na jak najdłużej.

Kibiców jak zwykle zapraszamy na emocjonującą relację na żywo, na kanale > MotogamesTv < którą poprowadzi znany wszystkim : Paweł Sobolewski z gośćmi

 

Server name: 
IRG_Formula#1 (open 24/7) - race server
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join > http://irg-world.com/for-new-ones <

Kategoria: