Zapowiedź GP Wielkiej Brytanii

Na torze Silverstone rozegrane zostanie dziewiąte Grand Prix sezonu IRG FORMULA 2016

W niedzielny wieczór spotykamy się na obiekcie znanym każdemu, kto choć otarł się o sporty motorowe. Jeden z najstarszych torów na którym rozgrywano zawody motosportu . Zbudowany w 1947 obiekt po wielu modernizacjach w obecnym kształcie ma 18 zakrętów. Są tu wolne zakrety czyli t4 "The Loop" oraz kombinacja t6/7 "Luffield" . Ale najbardziej charakterystyczne dla tego toru są szybkie łuki t1 "Abbey", t9 "Copse" gdzie łatwo o błąd i wyjazd poza tor, zwłaszcza jadąc za innym bolidem. Kombinacja zakrętów "Maggots" "Becetts" i "Chapel"  to kwintesencja poszukiwań dobrego stabilnego seta.

Opony mają co robić i to będzie też klucz do sukcesu w zmaganiach.

Kto znajdzie lekarstwo na ten wyjątkowy tor będzie mógł w niedzielny wieczór cieszyć się z dobrego wyniku. Zbliżamy się do połowy sezonu i czas zacząć liczyć punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. W Lukas prowadzi przed Adrianem Kotem oraz G Bulatem. To pierwsza trójka, ale kierowcy którzy są niżej nie będą chyba spokojnie patrzeć tylko powalczą o mozliwie najlepsze wyniki w następnych wyścigach.

W klasyfikacji zespołowej jest jeszcze ciekawiej, pierwsze 3 team-y dzieli różnica zaledwie 20 punktów.

Zdajemy sobie sprawę, że trafiliśmy z czasem tego GP na finał Euro we Francji ale dla ludzi mających we krwi domieszkę wysokooktanowej benzyny wybór jest łatwy.

Niech silniki zaryczą a opony starczą na jak najdłużej.

Plan Weekendu:

21:00 Practice session

21:10 Qualify 1 (20 minutes)

21:30 Warmup (5 minutes)

21:35 Official race  (34LAPS) + FL

23:00 Weekend finish

UTC+1 time of the schedule

 

 

 

 

Kategoria: