Zapowiedź GP Monaco

"Circuit de Monaco"         

Tor uliczny w Monte Carlo to historia sama w sobie,rozgrywane tu Grand Prix jest najbardziej prestiżowym wyścigiem w kalendarzu Formuły 1. Tor powstał już w 1929 roku a coroczne zmagania kierowców są obecne w życiu księstwa Monaco od 1954 roku.

W tym sezonie zapowiada się ciężka przeprawa, sam tor nie wybacza nawet najmniejszych błędów, to nie nowoczesnny "Tilkodrom" z szerokimi poboczami. Meteorolodzy zapowiadają deszcz co na tym torze oznacza jedno, trup będzie się ścielił gęsto i tylko Ci, którzy opanują do perfekcji jazdę pomiędzy bandami, a w kieszeniach będą mieli poupychane talizmany na szczęście, będą mogli cieszyć się widokiem szachownicy na mecie tego wyścigu.

 

Bardzo istotnym elementem będzie wynik kwalifikacji. Mamy tu co prawda strefę DRS ale jest to krótki odcinek gdzie ciężko o zrobienie sobie miejsca na bezpieczne wyprzedzenie rywala. Do znudzenia też przypominać można o pracy opon na długości całego dystansu. Tegoroczna konfiguracja toru jest szczególnie ciężka, wyboista nawierzchnia i wysokie tarki czychają na najmniejszy błąd.

Nikt nie może mieć pewności, że przetrwa tą rundę i nawet w ostatnich zakrętach można spotkać się ze swoim przeznaczeniem i przedwcześnie zakończyć wyścig.

Ale jeżeli ktoś lubi wyzwania to jest to najlepsze miejsce aby sprawdzić swoje siły.

Wszystko będzie można zobaczyć "na żywo" na kanale MotogamesTV - ruchome obrazki najwyższej jakości popłyną w sieć od nieocenionego gTc, dodatkowo okraszone zostaną przez komentarz BigMac-a .Wsparcie naszemu dzielnemu redaktorowi zapowiadają Forlorn i Dominik Sawicki.

Ojojojojojojoj....................  będzie się działo ;)

 

21:00 Practice session

21:10 Qualify (15 minutes)

21:25 Warmup (5 minutes)

21:30 Official race 52 + FL (LAPS)

23:00 Weekend finish

 

Kategoria: 

Comments