Zapowiedź GP Hiszpani

Circuit de Barcelona-Catalunya będzie kolejną areną zmagań kierowców w sezonie IRG Formula'16 . Po raz pierwszy w tym sezonie zespoły będą ścigać się na "starym kontynencie".

Tor znany wszystkim - choćby z corocznych testów przedsezonowych.

 

Nitka toru to 16 zakrętów i zróżnicowany teren,a 44 okrążenia wymagają pełnej koncentracji od naszych kierowców.

Na prostej S/M potrzebna prędkość by w strefie DRS móc obronić lub zdobyć pozycję lecz w pozostałej części to dobry balans i klejące bolid do toru zawieszenie i aero mogą dać więcej korzyści.Zapewne będziemy tu mieli zróznicowane podejście do strategii w zależności od umiejętności i upodobań zawodników.

Najlepsze rezultaty na dotychczasowych treningach  uzyskali Mikolaj Malicki i Wojtek Kaczka, ale na ostateczne wyniki przygotowań musimy poczekać przynajmniej do soboty.Wielu kierowców nie zrobiło jeszcze limitu.

Wyścig to nie tylko najszybciej przejechane pojedyńcze okrążenie,zwłaszcza na tym torze uważanym za jeden z tych najbardziej "technicznych". Umiejętność równej jazdy i szybkiej analizy sytuacji na torze oraz zużycia opon mogą mieć znaczący wpływ na końcowy wynik.

Powszechna opinia, że ciężko o wyprzedzanie na tym obiekcie będzie weryfikowana podczas testowych minirace.Sprawdzenie strategii można przeprowadzić na testowych fullrace, na które zapraszamy chętnych w sobotę na godz 20:00 i 22:00

 

A tu okrążenie toru w Barcelonie z Brato:

 

 

GP w liczbach:
Tor: Circuit de Catalunya
Długość pętli: 4655 m
Dystans wyścigu: FL + 44 okrążenia
Liczba zakrętów: 16 (7 w lewo, 9 w prawo)
Liczba dohamowań: 8 (1 mocne)
Liczba prostych: 2
Najdłuższa prosta: 1047 m
Dystans z PP do T1: 730 m
Mieszanki dedykowane: Miękka / Średnia / Twarda
Zużycie opon: średnie-wysokie

Plan weekendu:

21:00 Practice session

21:10 Qualify 1 (20 minutes)

21:30 Warmup (5 minutes)

21:35 Official race  (LAPS)

23:00 Weekend finish

UTC+1 time of the schedule

Prognoza pogody przewiduje ok 15% szans na deszczyk, niewiele, ale jak to z pogodą bywa..... podczas GP Adelajdy w IRG GT'16 miało lać a nie padało, lepiej więc sprawdzić przed wyścigiem najświeższe mapy.

 

Kategoria: 

Comments

smigiel's picture

like