Zapowiedź GP Belgii

SPA Francorchamps- jeden z najbardziej malowniczo położonych obiektów. Nitka obecnego toru wije się w dolinie, pomiędzy porośniętymi lasem wzgórzami, co daje nam charakterystyczną atmosferę. Miałem to szczęście i w 2010 roku kiedy Robert Kubica jeździł w barwach Renault spędziłem tam cały weekend. Ogromne wrażenie zrobił na mnie dźwięk silników, kiedy podczas treningu jechaliśmy busikiem dookoła toru na miejsce w którym mieliśmy miejscówki. Bolidy pięknie ryczały na prostej "Kemmel" a echo niosło tak, że do dziś pamiętam te "ciary" . Nasz jedynak w F-1 w tym wyścigu jak pamietacie spisał sie znakomicie. Był 3-ci w kwalifikacjach i wyścig ukończył na tym samym miejscu.

Podczas wyścigu , kryjąc się przed deszczem siedzieliśmy pod trybuną w zakręcie "Stavelot" Przed nami widok na "Campus" i zakręty 15 i 16. Na wielkim ekranie widzimy start i przejazd kierowców przez Eau Rouge, potem kamera na chwilę gubi czołówkę ale już słyszymy, że zbliżają się do naszego stanowiska. Potem widzimy, jak bolidy wyjeżdżają z zakretu i wśród czołówki jest też nasz rodzynek, drę się w niebogłosy "DAJESZ ROBERT" .....

ech, miło się to wspomina, ale wracamy na ziemię ;)

Spotykamy się tu, jak co roku po wakacyjnej krótkiej przerwie. Kierowcy wypoczęci i stęsknieni za rywalizacją, rozpoczeli już przygotowania do niedzielnego GP. W statystykach po zmianach w modzie Formula 2016 wprowadzonych podczas wakacyjnej przerwy, mamy nie do końca czytelny obraz kto w jakiej znajduje sie formie. Część kierowców uzyskała swój najlepszy czas jeszcze przed tymi zmianami. Część pojawiła się na treningach już po tych zmianach.

Weryfikacja wyników nastapi podczas kwalifikacji i w samym wyścigu. W poprzednim sezonie w trudnych warunkach zwyciężył Kris Kaczmarkiewicz, a zespół Falcon F-1 Team odnotował wtedy swój najlepszy zespołowy wynik uzupełniając podium. Z 20 kierowców na starcie ukończyło wyścig tylko 6-ciu. Warunki i specyfika toru zebrały krawe żniwo.

Jak będzie w tą niedzielę ? Zobaczymy to w relacji poprowadzonej przez powracającego Bigmac-a i mr_jaro na kanale yt naszego partnera MotogamesTv.

Wyścig:

Długość pętli: 7004 m
Dystans wyścigu: FL + 29 okrążenia
Liczba zakrętów: 19 (10 w lewo, 9 w prawo)
Liczba dohamowań: 8 (2 mocne)
Mieszanki dedykowane: średnia / miękka / supermiękka

pogoda: według prognoz ma być sucho, ale zaraz po wyścigu ma padać więc może to jeszcze się zmienić, tu zmiany można podglądac na bieżąco

 

Kategoria: