Zapowiedź GP Austrii

W najbliższą niedzielę ,czyli 26-czerwca kierowcy najszybszej serii IRG Formula 2016 spotkają się wśród alpejskich szczytów.

Tor znany dawniej jako A-1 Ring po hegemonii w realnej F-1 został kupiony przez koncern Red Bull-a i "przechrzczony" na Red Bull Ring.Nie nam oceniać, która nazwa lepsza. Kierowcy w większości mają miłe wspomnienia z tego toru i w niedzielnym wyścigu spodziewać się można dużo dobrej walki.To będzie już ósmy wyścig w tegorocznym sezonie. Niekwestionowanym liderem w tabeli jest W Lukas, który wygrał wszystkie wyścigi w których brał udział. Z dorobkiem 300 pkt. i przewagą ponad 100 pkt. nad Adrianem Kotem oraz Ptasior-em przewodzi w klasyfikacji generalnej.

Nie wiemy czy jego nieobecność na ostatnim wyścigu w Kanadzie była związana ze sporną karą za poprzedni wyścig w Monako, czy inne osobiste sprawy nie pozwoliły mu na wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

Zostawiamy to, bo sprawa tej kary została już wyjaśniona na jego korzyść i z dotychczasowym liderem czy bez, pozostali kierowcy mają zamiar walczyć o kolejne punkty.

Red Bull Ring to tor na którym można zastosować odmienne taktyki, dzięki niskim skrzydłom osiągać na prostych jak największe prędkości co nie daje może lepszych czasów ale pozwala na obronę i atak na prostych lub zwiększając docisk skupić się na czasach pojedyńczych okrążeń. Drugie rozwiązanie może mieć spore konsekwencje w walce na prostych.

To sprawia, że w wyścigu możemy spodziewać się sporo emocji.

W sobotę w godz: 20 i 22 będzie można sprawdzić rózne ustawienia podczas "Full Race" oraz, która mieszanka opon z dostepnych sprawdza sie najlepiej w wyścigowym tempie.Zapraszamy chętnych na te próbne wyścigi no i oczywiście w niedzielę na GP Austrii.

Plan weekendu:

21:00 Practice session

21:10 Qualify 1 (20 minutes)

21:30 Warmup (5 minutes)

21:35 Official race  (47LAPS)

23:00 Weekend finish

UTC+1 time of the schedule

 

Pogoda:Deszczowy i burzowy weekend zapowiada dodatkowe atrakcje.

 

 

Kategoria: