IRG F1 2016 - R3 - GP Chin - Zapowiedz

Najszybsza simracingowa seria IRG-World wyrusza do Państwa Środka!

Już w najbliższą niedzielę, czyli  17 kwietnia rozegrana zostanie  3 runda pasjonującego sezonu IRG Formula 2016. Zawodnicy konkurować będą ze sobą na legendarnym już torze położonym w sercu Chińskiej Republiki Ludowej  - Shanghai International Circuit. Ten malowniczy obiekt został wybudowany w rekordowym czasie zaledwie 18 miesięcy, za niebagatelną kwotę ok. 450 mln $ przy pomocy  setek tysięcy sprytnych chińskich rączek oraz milionów miseczek ryżu. Położony na podmokłych terenach, osnuty tajemniczą mgłą tor, oficjalnie zadebiutował w kalendarzu Formuły 1 w 2004 roku.  Licząca dokładnie 5451 m pętla, swoją charakterystyką po trochu przypomina malezyjski Sepang oraz hiszpańską Catalunye. Tor składa się z 16 zakrętów oraz 2 prostych, z czego dłuższa z nich liczy sobie ponad kilometr. Dość skomplikowana kombinacja zakrętów oraz różnica poziomów nawierzchni, wymuszają pełne skupienie na zawodnikach podczas jazdy po technicznej nitce toru.

 

 

 

Kluczem do sukcesu w Chinach z pewnością będzie sztuka umiejętnego zadbania o kondycje opon, które dostają tutaj mocno w kość. Szczególnie  narażona na degradację jest lewa przednia guma, dlatego też spodziewać się można zwiększonej częstotliwości wizyt w boksach oraz asymetrycznego ustawiania zawieszenia bolidów. Shanghai International Circuit uznawany jest przez większość zawodników jako szybki, techniczny i wymagający tor, pozostawiający jednocześnie kierowcom dużą swobodę do obierania indywidualnych linii przejazdu po szerokiej lecz krętej niczym legendarny chiński smok nitce asfaltu. Szczególnie interesująco przedstawia się kombinacja pierwszych 3-4 zakrętów potocznie zwanych „ślimakiem”, gdzie szczyt długiego zakrętu widoczny jest dopiero na ostatnich metrach a optymalna linia przejazdu niespodziewanie zawęża się pod koniec sekcji. Równie ciekawe wygląda wyjście na najdłuższą prostą, gdzie płynne operowanie pedałem przyśpieszenia może m.in. uchronić zawodnika przed niechybnym wyprzedzeniem w najdłuższej strefie DRSu. Wszystkie te aspekty tłumaczą  wzmożony ruch na ligowych serwerach, gdzie wszyscy uczestnicy IRG mozolnie nabijają kolejne kilometry w poszukiwaniu optymalnych ustawień swoich maszyn. Dodatkową atrakcją z pewnością będzie nieprzewidywalna pogoda – synoptycy przewidują możliwość wystąpienia nagłych opadów deszczu, tak więc zapowiadają nam się prawdziwe emocje na torze w Państwie Środka!

Poprzednią rundę, zdominował nie kto inny jak będący w fenomenalnej formie  W Lukas  z zespołu  Hellracers, a tuż za jego plecami na lini mety zameldował się nowy zawodnik - Mikołaj Malicki.  Więcej o tym co działo się podczas wyścigu w Bahrainie możecie się dowiedzieć z naszej relacji którą obejrzało już ponad 7,5 tys. widzów: https://youtu.be/aCvA_-Y_1ko

Jak będdzie wyglądała rywalizacja w Chinach? Kto wygra na starcie? Kto poradzi sobie najlepiej w zmiennych warunkach? Czy będzie padać? Tego wszystkiego dowiecie się biorąc czynny udział w GP, bądź też oglądając bezpośrednią relację z tego wydarzenia na kanale MotoGamesTV którą poprowadzi nie kto inny jak znany w simracingowym środowisku BigMac.

Zapraszamy już dziś!

GP w liczbach:

Tor:  Shanghai International Circuit
Długość pętli: 5451 m
Dystans wyścigu: FL + 37 okrążeń
Liczba zakrętów: 16 (7 w lewo, 9 w prawo)
Liczba dohamowań: 8 (3 mocne)
Dystans z PP do T1: 380 m
Liczba prostych: 2 (długie)
Najdłuższa prosta: 1170 m
Maksymalna prędkość: 340 km/h
Najszybszy zakręt: 220 km/h, zakręt nr 13
Najwolniejszy zakręt: 65 km/h / 50mph, zakręt nr 14
Kluczowy zakręt: zakręt nr 1
Full gaz: 55% okrążenia
Mieszanki dedykowane: Supermiękka / Miękka / Średnia
Zużycie opon: wysokie
Zużycie hamulców: niskie
Zużycie silnika: wysokie
Przewidywana liczba pit-stopów:  2 / 3
Długość aleii serwisowej: 351 m
Przejazd prze pit-lane: ok. 21 s
Siła docisku: średnia
Zmiany biegów: 51 na 1 okr. /1938 w całym wyścigu

Plan weekendu wyścigowego:

21:00 Practice session
21:10 Qualify 1 (20 minutes)
21:30 Warmup (5 minutes)
21:35 Official race (LAPS)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Serwery:
IRG_F1#1
IRG_F1#2

Pogoda:

Find more about Weather in Shanghai, CI

 

Stare chińskie przysłowie głosi:  

Tylko ci, co robią powoli to, co inni robią w pośpiechu, są w stanie zrobić prędko to, co inni muszą robić powoli.

Kategoria: 

Comments

live_87's picture

Ten Wasz mod F1 to jest zbliżony do get real czy bardziej fantasy pod wzgledem osiągów? Bo po wczorajszym wyścigu widać że prędkości w zakrętach macie z kosmosu i to z pełnym bakiem i Vmaxem 340 w wyścigu...