IRG EGT 15/16 - R7 - Istanbul Park - Zapowiedz

Rozgrywane na torze Istanbul Park Grand Prix będzie pierwszą w nowym roku odsłoną ekscytującego sezonu IRG EGT 15/16! Po świątecznej przerwie znów na polach startowych zobaczymy zawodników walczacych o tytuł mistrza pierwszego sezonu  rozgrywanego na fenomenalnym modzie URD.

Po pierwszych 6-ciu rundach sytuacja wygląda nastepująco: Mr Kubool zdobywając 364 pkt w dotychczas rozegranych wyścigach przewodzi w indywidualnej klasyfikacji kierowców, o 87 pkt mniej zdobył MaxRage zajmujący 2-gie miejsce, a na 3-ciej pozycji  plasuje się W Lukas z dorobkiem 236 pkt.

W klasyfikacji drużynowej, zespół Enemy Number One w składzie: MaxRage i TAZ po połowie zaplanowanych na sezon Grand Prix,  zdobył 445 pkt i ma prawie 150 pkt przewagi nad zajmującym drugą pozycję zespołem Killaz Motorsport II.

Dotychczasowe wyścigi przyniosły nam wiele emocji. Zarówno w trakcie samych wyścigów podczas rozgrywania kolejnych Grand Prix, które okraszone transmisjami prowadzonymi przez Bigmac-a, Pocisk-a,Forlorn-a i Alfik-a stały się już wizytówką tej serii.

Jak i w czasie weryfikacji wyników, kiedy to po debiucie serii EGT na torze Silverstone, wyniki wyścigu musiały zostać surowo zweryfikowane przez sędziów i miały istotny wpływ na końcową klasyfikację tego wyścigu. Kurz po burzy wywołanej tymi ocenami na szczęście już opadł.

Potem bywało lepiej lub gorzej, ostatni wyścig który rozgrywano na torze Fuji był od strony karania kierowców za przekraczanie przepisów dotyczących zwłaszcza track limit pokazał chyba pewną jakościową zmianę wśród kierowców.

Nowy rok w wiekszości rozpoczynamy z nowymi nadziejami , tu w lidze pewnie z nadzieją na lepsze wyniki, równiejsze występy lub mniej pecha i wypadków. My mamy nadzieję, że ten kierunek zostanie utrzymany i wyniki uzyskiwane na mecie kolejnych GP nie będą mocno zmieniane przez sedziów.

To takie małe podsumowanie pierwszej połowy sezonu IRG-EGT. Przejdźmy teraz do obiektu na którym rozegramy 7 GP w sezonie czyli Istanbul Park.

Zaprojektowany przez Hermanna Tilke tor to 14 zakrętów o zróżnicowanej trudności z których najbardziej znany jest zakręt a właściwie kombinacja czterech zkrętów nr 8 który nawiązując do innego słynnego zakrętu z Monzy zyskał nazwę "Diabolica".

Drugim znanym miejscem jest "Turecki Korkociąg" czyli zakręt nr 1 gdzie nitka toru po 650 metrach opada w dół w lewym zakręcie aby potem wspinac się prawym łukiem nr 2 do zakrętu nr 3 gdzie łatwo o utratę przyczepności przed nr 4. Potem kolejne 2 ciaśniejsze zakręty i przed zakrętem nr 7 kończy się pierwszy sektor. Drugi sektor to wspomniana kombinacja 4 zakretów "Diabolica", następnie zjeżdżamy w dół  do szykany 9-10 i znów pod górkę do zakrętu nr 11 przed którym kończymy 2-gi sektor. Rozpędzeni dojeżdżamy do ostatnich wolnych 3 zakrętów i wjeżdżamy na prostą startu-mety.

 Okrążenie toru z Danonakiem: 

 

 

Tak pokrótce przedstawia się licząca 5340 m lewoskrętna nitka toru w Turcji, który nota bene wciąż dzierży rekord największej ilości manewrów wyprzedzania w suchym wyścigu. A jeśli już o pogodzie mowa, to jak zwykle zdania synoptyków na nadchodzacy weekend są podzielone. Bacznie zatem spoglądajcie na radary pogodowe, bo podczas wyścigu może niespodziewanie spaść deszcz.

Wszystko to zapowiada nam bardzo ciekawy wyścig,  a emocje sięgną zenitu już w najbliższą niedzielę 10 stycznia o 21:00, kiedy to nasi dzielni simracerzy stawią się na starcie 70-minutowej rywalizacji.

Jak zwykle całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo w jakości full HD, przez naszych niezawodnych komentatorów, na kanale naszego medialnego partnera MotoGamesTV:  https://www.youtube.com/user/MotoGamesTV

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wejścia w nasz magiczny simracingowy świat wyścigów !

UWAGA !!!! Na torze została wyznaczona strefa pomarańczowa tzw. "Orange Zone" gdzie przewinienia będa karane podwójnie i obejmuje ona cały pierwszy sektor podczas pierwszego okrążenia.

 

Kategoria: 

Comments

pocisk's picture

Szykuje się przednia zabawa - jakie szanse na deszcz?

Adam Karkuszewski's picture

wg mnie ZEROWE.

W Turcji mialby niby spasc deszcz (20+ % szans) ale o 21 TAMTEGO czasu. A Turcja ma +2GMT a Polska +1GMT wiec w teeeeeeeeeeeeeeorii pod sam koniec (10 min ?) bedzie 20+% szans na deszcz albo spadnie juz ... po wyscigu ;)

Adam Karkuszewski's picture

ok widze maly EDIT ... niby mialoby cos spasc juz o 18:00 tamtejszego czasu. Kto wie, kto wie...