Zapowiedź Silverstone IRG-EGT 2015

Równo po miesiącu od zakończenia wakacyjnego sezonu IRG Honda Cup 2015 (http://irg-world.pl/hondanadszedł czas, aby po raz kolejny odpalić silniki w samochodach ze sztywnym dachem.

Jak już pewnie zdecydowana większość wie, nowy sezon jest swego rodzaju przełomem. Chodzi mianowicie o moda EGT od United Racing Design (URD), który dotychczas wywołał u nas ogromne poruszenie na serwerach. Niepowtarzalne odczucia z jazdy oferowane przez samochody marek Aston Martin, BMW, Chevrolet Corvette, Ferrari, Porsche i Dodge sprawiają, że przyjemność z jazdy jest olbrzymia, a adrenalina wzrasta wraz z liczbą pojedynków odbytych bezpośrednio na torze.

Rozpoczęcie sezonu zawsze jest owiane nutką niepewności i tajemnicy. Pomimo, że wyścig testowy na Hockenheimring oraz czasy w hotlapowni mogą dać jakieś prognozy, to trzeba pamiętać, że sezon dopiero się zaczyna i już w niedzielę wieczorem poznamy pierwszych faworytów nowej serii.

Pierwsza runda to zwykle poligon doświadczalny dla kierowców. Dlatego ważne jest, żeby kierowcy czuli się komfortowo i pewnie. Nie przypadkiem wybrano tor Silverstone na inaugurację. Znany z wyścigów Formuły 1 i Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) obiekt cieszy się dużą popularnością wśród wszystkich simracerów. Układ toru także podwyższa tempo bicia serca. Słynne proste z mocnymi dohamowaniami (Hangar Straight) wraz z jeszcze słynniejszymi, długimi łukami (Copse, Stowe, sekwencja Maggots-Becketts) przyspieszają z pewnością bicie serca.

 

Przejazd okrążenia z kamery pokładowej Romana:

 

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich na wielkie emocje w niedzielny wieczór.

Wszystkich kierowców zachęcamy do bezpośredniego udziału w wyścigu, a kibiców na naszą relację na YouTube.

 

Plan wyścigu:

21:00 Zbiórka

21:10 Kwalifikacje

21:25 Rozgrzewka

21:30 Wyścig

 

Prognoza pogody na wyścig: 

 

 

 

Kategoria: