IRG EGT 15/16 - R12 - GP Suzuka - Zapowiedz - Final

Jako ostatni z rozgrywanych w sezonie serii IRG EGT 2015/16 kierowcy odwiedzają japoński tor Suzuka.Znany, z rozgrywanych tu wielokrotnie zawodów o Grand Prix Japonii obiekt, powstał jako ośrodek badawczy firmy Honda w latach 60-tych ubiegłego wieku. Charakterystyczny dla tego toru jest jego układ, w kształcie ósemki. Jest to jeden z niewielu takich obiektów na świecie. Odbywaja się tu zawody w cyklu 8 i 12 godzinnych zmagań kierowców GT oraz wytrzymałościowe zawody Suzuka 1000 km.

"Uwielbiana przez kierowców i simracerów pasjonująca pętla o unikalnym kształcie ósemki oraz trybuny wypakowane pełnymi pasji widzami sprawiają, że GP Japonii to jeden z najbardziej wyczekiwanych wyścigów w sezonie. GP Japonii to jeden z tradycyjnych wyścigów w kalendarzu, a goszczące te zawody Suzuka jest jednym z klasycznych torów. Powstała jako obiekt testowy ma niezwykły kszałt ósemki: prosta w końcówce okrążenia przebiega nad zakrętem nr 9. Nie jest to jednak najważniejsza cecha tego niesamowitego toru. Nitka jest wąska, nierówna i szybka. Tylko nieliczne zakręty pokonuje się z prędkością poniżej 100 km/h, a większość pętli składa się z szybkich łuków. Po sinusoidalnej sekwencji w pierwszym sektorze kierowcy wjeżdżają w podstępny nawrót, potem w zakręt Spoon ,słynny i szybki łuk 130R, wreszcie w szykanę- wszystkie te miejsca są bardzo wymagające. Aby osiągnąć tutaj dobry rezultat czasowy, potrzebna jest wręcz zegarmistrzowska precyzja i zręczność samuraja."

Jazda po Suzuce przypomina taniec motyla na ostrzu samurajskiej "katany"- wystarczy jeden nieostrożny ruch, żeby pożegnać się bezpowrotnie ze skrzydełkami.

Po ostatnim wyścigu poznaliśmy już Mistrza i v-ce Mistrza pierwszego sezonu EGT na naszym portalu. Do roztrzygnięcia pozostało, kto zdobędzie najniższy stopień podium w klasyfikacji indywidualnej, oraz ostateczne roztrzygnięcie drużynowej rywalizacji. O ile LukaTeam ma sporą przewagę nad drugim w stawce Enemy Number One to pozostałe, liczące sie jeszcze w walce zespoły : Double Trouble i Killaz Motorsport II mogą zepchnąć TAZ-a i MaxRage-a z drugiego stopnia.

Ważna informacja dla startujących:Orange Zone obowiązuje podczas pierwszego okrążenia do końca I-go sektora.

Administracja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i przypomina ,że wyścig trwa 70 minut.

Administracja przypomina o obowiązku wysłania telemetrii.

Emocji znów nie zabraknie, atmosfera jest wciąż gorąca a uszczypliwe żarty pomiędzy kierowcami dolewają tylko oliwy do ognia. Na torze będzie gorąco i emocjonująco, a relacja prowadzona przez naszych najlepszych komentatorów zapewni przekaz tych emocji kibicom.

Czas rezerwować więc sobie wygodne miejsce na niedzielny wieczór, pomyśleć o prowiancie, trąbkach i napoju dla przepłukania gardła.

Wszystko zacznie się o godz 21:00 w najbliższą niedzielę. Kierowców zapraszamy na tor a kibiców na kanał YT naszego partnera MotogamesTv.

 


 

Kategoria: