Zapowiedź GP Nurburgring

"Ring" czyli, stworzona w latach osiemdziesiątych XX wieku skrócona nitka toru, znanego wszystkim kibicom motorsportu jako "Green hell"

Nazwę tor zawdzięcza Jackie-mu Stewart-owi .

Początki "Zielonego piekła", to trasa korzystająca z publicznych dróg, wokół gór Eifel, znajdujących się w  południowo-zachodnich Niemczech. Trudno o bardziej wymagający tor, gdzie 174 zakręty i znaczne różnice poziomu sprawiały, że był to jeden z najbardziej niebezpiecznych obiektów.

Doszło tu do nawet do bojkotu zawodów przez kierowców, po to by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, kiedy auta wyścigowe zaczęły rozwijać coraz większe prędkości i wymusić zmiany w kontrukcji zakretów. Długość całej pętli wynosiła prawie 23 km. Organizowano tu różne zawody: na dystansie 1000 km, wyścigi 24 godzinne. Tor był przebudowywany wielokrotnie, zmiany jednak nie sprawiły, że obiekt ten stał się bardziej przyjazny dla kierowców.

Układ toru ,na którym będą ścigać się kierowcy serii IRG-EGT, to wybudowany na miejscu Südschleife nowoczesny tor, zwany "Nürburgring GP-Strecke".

Jest to już 10-te GP w sezonie, na modzie URD w naszej lidze i cieszymy się z niesłabnącego zainteresowania kierowców, jak i kibiców oglądających zmagania w relacjach. Kierowcy wkraczają w końcowy etap walki o tytuły mistrzowskie w klasyfikacji generalnej, indywidualnej i  zespołowej. 

Kibiców zapraszamy do oglądania transmisji już w niedzielę od godz 21:00. Studio IRG na kanale naszego partnera Motogamestv oczekuje wyścigu pełnego emocji.

 

 

Kategoria: