IRG EGT 2015/16 - R2 - Road America - Zapowiedz

Historia toru Elkhart Lake zaczyna się w latach 50 tych ubiegłego wieku.

Na początku wyścigi rozgrywano na okolicznych drogach i tak bardzo doskwierało to lamerom z urzędu stanowego, że zakazali oni organizowania tych wyścigów. Z marzeń inżyniera, którym był Clif Tuft, powstał tor, zebrał on wystarczającą grupę ludzi i środków finansowych, aby kupić ziemię i wybudować go na terenach polodowcowych Wisconsin.

Topografia ta została wykorzystana podczas budowy tego toru, mamy więc zróżnicowany poziom toru o bardzo ciekawych zakrętach. Tor praktycznie od powstania nie zmienił się, a w motorowym światku uważany jest za bardzo trudny i wymagający.

W tym roku mija już 60 lat od momentu pierwszego oficjalnego wyścigu. Bo dokładnie w weekend 10 i 11 września 1955 roku odbył sie pierwszy wyścig na długości 148 mil. Pasjonująca walkę na tak długim dystansie dopiero na ostatnim okrążeniu wygrał Phil Hill, a jego średnia prędkość wynosiła 80,2 mph.

Będziemy więc mieli okazję niejako uczcić tę rocznicę ścigając się w niedzielnym wyścigu pasjonującej serii IRG EGT.


Emocji nie zabraknie, kierowcy już trenują zapoznając się z torem i szukają optymalnych ustawień na ten ponad godzinny, wyczerpujący wyścig. Dzięki relacji u naszego partnera medialnego MotoGamesTV po raz kolejny rzesze kibiców będą mogły śledzić rywalizację na żywo wraz z jedynym w swoim rodzaju komentarzu w wykonaniu BigmacTV i Pociska. Warto tutaj nadmienić, że relacja z pierwszego wyścigu na Silverstone ma już ponad 3 200 wyświetleń - dziekujemy bardzo!

Kategoria: 

Comments

Makatak's picture

Czemu onboard wstawiliście jako niepubliczny?