IRG EGT 2015/16 - R3 - Bathurst - Zapowiedz

 

Po dwutygodniowej przerwie,  pełna emocji seria IRG EGT powraca! Po znakomitym wyścigu na Road America (relacja >https://youtu.be/si1V2HCVgn0?t=44m43s<) teraz przyszedł czas na kompletną zmianę półkul i bardzo daleką podróż aż na Antypody.

Lecz najpierw poświęćmy chwilę temu, co się działo w Stanach Zjednaczonych. W stawce blisko trzydziestu samochodów bezkonkurencyjna okazała się prawdopodobnie nowa gwiazda naszego portalu. MrKubool w swoim Porsche zmiótł swoich rywali wyprzedzając powracającego do nas po kilku miesiącach przerwy Shady'ego o ponad minutę. Podium uzupełnił MaxRage, który dzięki słabszym występom m.in. Dominika Sawickiego czy Łukasza Krawczuka, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu. Dobry występ zaliczył również nasz kolega z wysp James Wilson oraz drugi z kierowców Enemy Number One - TAZ.

Tor Mount Panorama Circuit nie bez znaczenia ma coś w sobie góralskiego. Jest to obiekt mający jedną z największych przewyższeń na świecie (ponad 170m!). Posiada również najdłuższe proste w naszym kalendarzu: Conrod Straight=1.916km oraz Mount Straight=1.111km, dlatego na pewno będzie wiele ciekawych akcji na dohamowaniach. Interesujące są również zakręty takie jak Griffins Bend czy The Cutting znajdujące się w pierwszym sektorze albo najwyżej położona partia toru zwana Skyline. Jednak najbardziej emocjonująca sekcja na Bathurst to The Esses połączone z dohawaniem do zakrętu z niewidocznym wierzchołkiem zwanym Forrest's Elbow. W tym miejscu nasi kierowcy będę mieli czas do popisania się wyczuciem samochodu i równowagą pomiędzy wciśnięciem pedału gazu a płynnością przejazdu. I to wszystko opakowano w nieco ponad sześciokilometrowej pętli!!!

A emocje związane z trzecią rundą sezonu osiągną apogeum już w nadchodzącą niedzielę, kiedy to nasi dzielni simracerzy stawią się na starcie 70-minutowej rywalizacji. A to wszystko transmitowane LIVE przez naszych niezawodnych komentatorów na kanale naszego partnera MotoGamesTV https://www.youtube.com/playlist?list=PLvKRulvmcpYcO6PQQKb_zSpmyjeIwDw0Q

Start już w najbliższa niedzielę 25.10.2015 r. o 21:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wejścia w nasz simracingowy świat wyścigów Endurance GT!

Kategoria: