GP Istanbul IRG-EGT Weryfikacja

Podczas GP Istanbul IRG-EGT warunki pogodowe czyli przede wszystkim opady deszczu, postawiły przed zawodnikami wysokie wymagania. Ustanowiona strefa "Orange Zone", w naszej ocenie spełniła swoją rolę i nie doszło na starcie do żadnych poważnych incydentów. Potem już w dalszej części wyścigu zdarzały sie pojedyńcze incydenty ale w tych warunkach można uznać, że było ich i tak niewiele. Jak widać w przedstawionej poniżej tabeli, karalność po weryfikacji jest stosunkowo mała, biorąc pod uwagę przede wszystkim opady deszczu, które praktycznie trwały przez cały wyścig oraz specyfikę toru. W Tabelce brak kar za incydenty podczas wyścigu ale są one już też nadane.

Legenda:

Kara Q NS - kara za track limit = cofnięcie o podaną liczbę miejsc na nastepnym wyścigu

Kara Race - kara za track limit = cofnięcie o podaną liczbę miejsc w wynikach zakończonego wyścigu

Praca wkładana w ocenianie wyścigów zwłaszcza pod względem "track limit", zaczyna chyba w końcu przynosić efekty. Mamy nadzieję, że będzie to stała tendencja. Niemniej jesteśmy też zmuszeni do zwrócenia uwagi na kilka zachowań podczas jazdy, zwłaszcza w trudnych warunkach.

Podczas dublowania kierowca dublowany powinien w bezpieczny sposób umożliwić wykonanie manewru przez dublującego, i najlepiej jeżeli robi to zjeżdżając z "best line" i zwalniając a nie wyjeżdżając poza tor co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku.

Po uszkodzeniu przez któregoś z kierowców pojazdu adekwatnie do powyższej uwagi, poruszamy się przede wszystkim jak najbezpieczniej. Torem, a nie poboczem, gdzie łatwo o utratę panowania i zniszczenie kierowcy jadącemu w czołówce stawki, co miało miejsce w tym wyścigu.

Musimy też zwrócic uwagę, że w sposób bezwględny będziemy pilnować aby kierowcy okazywali sobie szacunek zarówno w trakcie wyścigu jak i po nim. Emocje są nieodzownym elementem jakiejkolwiek rywalizacji, ale ubliżanie innym i to na czacie gry w trakcie relacji jest niedopuszczalne. Takiego zachowania nie będziemy tolerować.

 

 

Kategoria: 

Comments

moze ktos wytlumaczyc za co konkretnie jest kara?co oznaczaja konkretne tabele oraz cyfry w nich?

pozdro

juz widze :)
(sorry za spam, moge edytowac commenta)

 

pozdro!