[06-05-2013] Hockenheimring Baden-Württemberg - Podsumowanie GP

Zasłyszane w padoku:

- Zdzichu! ... Zdzichu!

- Słucham szefie?

- Weź tam dostaw kurde tych garaży pare ... weź te blaszaki z magazynu i rozstaw im kurde... albo lepiej weź te namioty ... zobacz ile sie tego zjechało - 25 aut.

- Widze właśnie ... pełno audi i bmw ... a mercedesy nie dojechały?

- Coś im cieżarówka nawaliła i są tylko trzy auta ... troche blado wyglądają na tle 12 audic i 10 beemek.

- Dobra szefie - ide dostawiać namioty żeby sie nie kłócili o garaże ... sam szef wie jak to później z mechanikami bywa - wymachują tymi kluczami i gaśnicami że aż strach.

- Idź Zdzichu - tylko sie pospiesz.

 

     W inaugracyjnym wyścigu serii DTM udział wzięło 25 kierowców. Do mety dojechało 20 - prawie 21 ale Robert Janic przekalkulował ilość paliwa ... a raczej niedokalkulował jej :) Niekwestionowanym zwycięzcą został Patryk Grodzki, który po 3 wizytach w alei serwisowej wypracował sobie prawie 50 sekundową przewagę nad rywalami. Kevin Clark przegrał 2. pozycję z Damianemf1 zaledwie o 0,3 sekundy.

     Serpentyna jaką utworzył wykres pozycji jest nie do przeanalizowania :)

 

 

     Wyprzedzeń nastąpiła niezliczona ilość ... a właściwie to zliczona (ale omijanie w pitlane też tutaj wystąpiło) i było ich 333. Kierowcy przejechali 732 okrążenia a patrząc na strategie to większość z występujących wykorzystała 4 komplety opon. Damianf1, rosiu i SzymekPL zużyli aż 5 kompletów a Tomasz Kawecki, Brovex, Folly i Bibik tylko 3.

     Podsumowując - Patryk Grodzki był nie do pokonania, a kierowcy na miejscach 2-6 zameldowali się na mecie w odstępie 11 sekund, co przy 53 minutach wyścigu pokazuje jak ciasno będzie w czołówce do końca sezonu. Co ważniejsze wszyscy bawili się świetnie i poczuli co to prawdziwy simracing :)

     Do zobaczenia w Brands Hatch już 19 maja!

     Raport z wyścigu:

http://driftmonsters.cba.pl/king81/reports/DTM13/hoc1/index.html

king81          

PS. Już niedługo pojawi się tabelka z klasyfikacją ligową i uruchomione zostaną statystyki.

Kategoria: