IRG F1 2016 - R1 - GP Australii - Zapowiedz

Witajcie simracerzy! Po dłuuuugiej zimowej przerwie seria F1 powraca na serwery IRG - World! Start już w najbliższą niedzielę, czyli 20 marca!

W sezonie 2016 czeka na Was 18 specjalnie przygotowanych rund, a pierwsza z nich zgodnie z tradycją rozegrana zostanie na dobrze wszystkim znanym obiekcie – Albert Park. Charakterystyki tego polożonego zaledwie kilka kilometrów na poludnie od słonecznego Melbourne, toru chyba nie trzeba nikomu z zagorzałych kibiców F1 przypominać. Jeśli jednak ktoś by potrzebował odswieżenia, cytat z archiwum: 

Mierząca 5303 m, skladajaca się z 16 wolnych i średnich zakretów petla, uchodzi za dosć plynną i stosunkowo latwą, aczkolwiek wyprzedzanie na niej nie należy do najprostszych. Dosyć gładka uliczna nawierzchnia toru przeważnie zmienia swą przyczepnosć w miarę trwania weekendu wyścigowego. Kluczem do uzyskania dobrego czasu w kwalifikacjach, jest dobra trakcja na wyjściach z zakretów, kompromisowe ustawienie bolidu, odpowiednio dobrana skrzynia biegów oraz stabilnosć na dohamowaniach – na kazdym okrażeniu zawodnika czeka sześć mocnych dohamowań, co w perspektywie calego wyscigu może się okazać zabójcze dla systemu chłodzenia. Aby w miarę szybko wyprowadzic bolid z wolnych zakretów potrzebny jest tutaj poza trakcją, również wysoki moment obrotowy, co w znaczącym stopniu obciąża silnik, w efekcie czego spektakularne wybuchy jednostek napedowych są na Albert Park dosć częstym obrazkiem.  
Jednym zdaniem, jazda w Melbourne to sztuka kompromisu – komu lepiej uda sie wykalkulować i zadbać o dobrą kondycję swojej maszyny, temu będzie dane posmakować szampana. 

Do sezonu w ekspresowym tempie zapisało się już kilkunastu dobrze znanych w simracingowym światku zawodników, jednak wolnych miejsc dla kolejnych chętnych nie powinno zabraknać. 

Zapraszamy do krótkiej lektury nowego regulaminu serii – dowiecie się wiecej o systemie rozgrywek i formie punktacji: http://irg-world.com/regulations-f1-2016

GP w liczbach:
Tor: Albert Park
Dlugość petli: 5303 m
Dystans wyscigu: FL + 39 okrazenia
Liczba zakretów: 16 (6 w lewo, 10 w prawo)
Liczba dohamowań: 7 (6 mocnych)
Mieszanki dedykowane: SSoft / Soft / Med
Zużycie opon: średnie
Przewidywana liczba pit-stopów: 2 / 3
Przejazd prze pit-lane: ok. 10 s
Siła docisku: średnia
Zużycie hamulców: wysokie

Plan weekendu wyścigowego:

20:50 Practice session
21:00 Qualify 1(15 minutes)
21:15 Qualify 2 (10 mintes)
21:25 Warmup (5 minutes)
21:30 Official race  
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Serwery:
IRG_F1#1
IRG_F1#2

Pogoda:

Nadchodzacy sezon niesie ze soba wiele pytań:
- jak bardzo wymagający okaże się tegoroczny mod?
- czy mistrz sezonu 2015 - W Lukas obroni tytuł?
- kto okaże się odkryciem sezonu?
- czy znowu pobijemy rekord frekwencji na gridzie i naszej transmisji live?

Czas rezerwować więc sobie wygodne miejsce na niedzielny wieczór, pomyśleć o prowiancie, trąbkach i napoju dla przepłukania gardła.

Wszystko zacznie się o godz 21:00 w najbliższą niedzielę. Kierowców zapraszamy na tor a kibiców na kanał YT naszego partnera MotogamesTv, gdzie będzie można oglądać na żywo zmagania naszych zawodników. Relacje jak zwykle przeprowadzi niezastapiony BigMacTV i jego goście.

 

Zapnijcie pasy królowa motosportu powraca na simracingową arenę!

Gdy zgasną czerwone światła na starcie, wielu poczuje adrenalinę, wielu też odetchnie z ulgą że wreszcie się zaczeło.

Zapraszamy!!!!

Kategoria: