Zapowiedź Spa-Francorchamps IRG EGT

Dwa tygodnie przerwy szybko upłynęły, co tylko podkreśla z jaką intensywnością jest rozgrywany sezon IRG EGT 2015/2016. Po długiej podróży z Australii nadszedł czas na jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w całym kalendarzu.

Spa-Francorchamps słynie z rozgrywanych tu Grand Prix Formuły 1, eliminacji mistrzostw świata wyścigów długodystansowych i wielu innych serii.

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem na tym obiekcie jest niewątpliwie "Eau rouge" sekwencja zakrętów które trzeba pokonać z gazem w podłodze aby na końcu długiej prostej "Kemmel" mieć szansę na walkę o pozycje.

Charakterystyka toru zmusza do kompromisu pomiędzy maksymalna prędkością w sektorach 1 i 3 a stabilnym pokonaniem zakrętów sektora 2.

Grid zapowiada się arcyciekawy, pomiarowe okrążenia zaliczyło już 37 kierowców, z czego większość ma limit a wielu z nich sporą ilość pomiarowych.

Na czele tabeli hot-lap MrKubool a za nim W Lukas który mając tytuł mistrza seri w trwającym jeszcze sezonie F-1 może w "puszkach" już zrelaksowany tym faktem pojechać "na fali" .

Dołączyło też kilku nowych kierowców z aspiracjami do walki o najwyższe cele.

Zapraszamy do treningów i na wyścig, a tych co nie mają możliwości wystartowania zapraszamy na transmisję live prowadzoną przez nieocenione studio IRG-World.

 

 

 

Kategoria: