Zapowiedź GP Australii IRG Formula 2020

Do rozpoczęcia kolejnej odsłony sezonu IRG Formula pozostały tylko 4 dni. To już 5-ta edycja tej serii na jak to często jest określane przez naszego kolegę ze studia pociska "domowym symulatorze" zwanym rFactor2. Na początek kilka liczb, jak wspomniano to 5-ty sezon IRG Formula, mamy 4 Mistrzów. Przed nami eksytujące 18 rund sezonu, a na każdej z nich będziemy mieli 100 % z 300 kilometrów dystansu do pokonania. (Wyjątek to Monaco ale tam i w realnej Formule1 nie jadą dystansu tych 300 km) Od prawie dwóch tygodni dostępny jest mod do pobrania ppoprzez IRG Tool-a. Już za chwilę zaczniemy udostępniać Wasze skiny, czyli malowania aut. Na serwerach pojawiło się 34 zawodników, stinty ma 12 z nich a w puli zapisanych jest 16. Przypominamy, że jeżeli będzie więcej niż 26 zawodników, kierowcy zostaną podzieleni na grupy i tu trzeba pamiętać o zaznaczeniu chęci startu w wyścigu w panelu kierowcy - po prawej stronie forum i zrobieniu stinta. Czas na to jest do soboty 23:59, szczegóły w regulaminie pkt. 12

Zachęcamy do treningów naszych stałych bywalców, zachęcamy też nowych, bo już kilkoro kierowców nam przybyło. Mamy też kilka powrotów. Oby wszystkim starczyło zapału i chęci na przynajmniej najbliższe 18 rund. Po każdej sesji practice można pojechać mini wyścig trenując start i sprawdzając części bolidu, ustawienia time scaled pokazują czy nasz silnik, hamulce i inne podzespoły wytrzymaja trudy 100 % dystansu. W sobotę ok 21:00 będzie można dokładnie sprawdzić wszystkie części i opony, oraz swoją predyspozycję podczas treningowego wyścigu full, jest to też okazja na uzyskanie licencji przez nowych zawodników chcących dołączyć do grona kierowców IRG.

Na Albert Park torze położonym w Melbourne kierowcy przejechali już ponad 9 tys. km spodziewamy się intensywnych treningów i kręcenia stintów więc ta liczba będzie szybko rosła. Wlozaj, Dadik, Tony3D czy Daniel Stepkowski to póki co "przodownicy pracy" mają ponad 100 pomiarowych na swoim koncie ale wielu kierowców zbliża się też do tej liczby. Pierwszy wyścig sezonu to zawsze ogromne emocje, wielkie oczekiwania zawodników i kibiców. Nie jednemu na starcie brewka pyknie a noga zadrży, pamiętajcie - nie wygra się GP a tym bardziej sezonu na pierwszych zakrętach.

Plan weekendu wyścigowego

20:00 Practice session

21:00 Qualify 1 (15 minutes)

21:15 Qualify 2 (10 minutes)

21:30 Warmup (5-10 minutes)

21:35 (21:40) Official race  (58 Laps) + FL

23:00 Weekend finish

UTC+1 time of the schedule

Zapraszamy kibiców na transmisję z niedzielnego wyścigu, jak zwykle na kanale MotogamesTv

Dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na naszych nowych kanałach:

IRG Twitch

IRG Mixer

IRG DLive

Partnerami medialnymi imprezy są : MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

 

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

 

 

Kategoria: 

Comments