5 lat IRG World

Dziś mija 5 lat od oficjalnego otwarcia IRG World. 17.03.2013 roku została uruchomiona rejestracja użytkowników na naszej stronie, tego samego dnia odbył się pierwszy wyścig FullRace na F1 w Australii. Dzień wcześniej ukazał się pierwszy news http://irg-world.pl/node/10 .
Zaczynaliśmy z niewielką grupą ludzi mając jedynie prosta stronę z newsami i forum oraz serwery rfa i ts.

Znaleziony screen w dawno nieodwiedzanych zakątkach dysku.

Przez te 5 lat rozegrano u nas już 23 sezony, na serwerach gościliśmy setki simracerów, którzy przejechali niezliczone tysiące wirtualnych kilometrów. Od startu ligi systemy rozrosły się do rozmiarów, o których na początku nikt nie myślał i stały się wzorem dla innych lig. Byliśmy jedną z pierwszych polskich lig które zaczęły prowadzić transmisje z wyścigów (pierwsze próby komentarza wyglądały tak :D  https://www.youtube.com/watch?v=GrNgrnqCdvo ) W prowadzeniu ligi pomagało wiele osób, którym od razu z tego miejsca pragnę podziękować za to co robili i co robią. Jednak miejsca dla pomagających cały czas jest wiele więc jak masz chęć zgłoś się do nas i stań się jeszcze większą częścią IRG ;)

W tych wszystkich latach zmieniało się wiele, ale jedno pozostawało niezmienne co w tym momencie powoduje już spore problemy czyli ogólny wygląd i układ strony.  Ale nadchodzi nowe…

Po 5 latach nadszedł czas na odświeżenie… a w zasadzie kompletne przepisanie całej strony. Przy budowie nowej wersji przyjęliśmy kilka założeń, które myślę, że udaje się spełnić:
- nowoczesny wygląd
- responsywność by bez problemu można było przeglądać zawartość strony na urządzeniach mobilnych
- stworzenie ogólnej struktury strony tak, by każdy z aktualnych użytkowników nie czuł się zagubiony
- ale, żeby nowy mógł łatwiej wszystko odnaleźć (a podejrzewam, ze sporo obecnych też nie wie o każdej funkcjonalności która teraz istnieje :) )

Prace trwają od października i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale postanowiliśmy dziś zaprezentować kilka wstępnych screenów z wyglądu nowej strony oto one:

 

 

 

 
Drugą rzeczą którą również uruchamiamy jest polskie wiki rfactor2 http://wiki.rfactor2.pl/ które ma głównie na celu łatwiejsze pomaganie chociażby nowym osobom w odpowiednim ustawieniu rfactora, czy dobraniu kierownicy. Niektóre strony są już gotowe, ale sporo jeszcze jest braków, jeśli ktokolwiek z was chciałby coś napisać tam od siebie to serdecznie zachęcamy.

Jak widzicie IRG nie zwalnia tempa. Mamy nadzieję, że te 2 duże nowości się wszystkim spodobają  i za rok m.in. dzięki temu spotkamy się w jeszcze większym gronie na serwerach :)

Administracja IRG-World

Kategoria: 

Comments

live_87's picture

Gratulacje za 5 lat działalności. Świetnie wygląda strona pod wzgledem ergonomicznym. Naprawdę kawał dobrej roboty. 

Łukasz Ladmann's picture

Stooo lat załogo ! Robicie świetną robote !

pocisk's picture

Ha ha, kto to wygrzebał tą transmisję?  

Sto lat!