Zapowiedź GP Belgii IRG Formula 2020

Być może niektóre ze strzelistych świerków, które porastają zbocza otaczające dolinę w której zlokalizowany jest ten jeden z najpiękniejszych torów pamiętają historiczne przejazdy dawnych śmiałków. Jeżeli historia ma spotykać się z nowoczesnością, to właśnie w tym miejscu. Szanując to co było idziemy odważnie naprzeciw nowym wyzwaniom, jak młodzi kierowcy którzy po raz pierwszy widzą (a właściwie to nie widzą) szybki podjazd i muszą zaufać sobie i sprzętowi przygotowanemu przez mechaników.

Wyścigi w okolicach belgijskiego Spa to ogromny bagaż historii motosportu, już w 1925 roku rozpoczęła się w malowniczej scenerii Ardenów historia współzawodnictwa pasjonatów jednomiejscowych bolidów napędzanych pasją i odwagą ale przede wszystkim oktanami. Trasa, która przebiegała głównie po publicznych drogach zaprojektowana została przez Jules'a de Thier. W pierwszym wyścigu udział wzięło "aż" 7 pojazdów a zwycięzcą został ojciec późniejszego dwukrotnego mistrza formuły Alberto Ascari-ego. Trasa liczyła na początku prawie 15 kilometrów i była bardzo szybka. Kierowcy, którzy w dzisiejszych nowoczesnych bolidach pokonują kombinację Eau Rouge i Radillon niech spróbują tylko wyobrazić sobie, że robią to w starych bolidach praktycznie bez docisku na bieżnikowanej oponie, że robią to naprawdę. ;)

 

11 runda rozpoczyna powakacyjny etap zmagań o tytuł Mistrza IRG Formula 2020, wszystkim kierowcom życzymy udanych startów i jak zwykle szachownicy na mecie. Tak prezentują się tabelki z punktami:

 

Kierowca Punkty
Stepek 288
Seba_HWK 207
Michal Nizio 186
Pawel Mrowka 175
Mario_F1 158

Pozostało tylko kilka dni na przygotowania i zapraszamy kierowców na treningi. Pogoda ostatnio jest kapryśna jak panna na wydaniu więc niczego nie możemy być pewni ;), a dyżurny synoptyk IRG narzekał na bóle w okolicach ... dlatego warto zrobić kilka okrążeń w różnych warunkach.

Studio IRG wraz z MotogamesTv zaprasza kibiców na wieczorną relację, pomożecie nam wybrać kierowcę dnia, któremu upominki przekaże Sync przyjaciel IRG.

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPL, SpeedZonePL, MotogamesTv,Bolidomania.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

GP w liczbach:

Tor: Spa-Francorchamps
Długość pętli: 7004 m
Dystans wyścigu: FL + 44 okrążeń
Liczba zakrętów: 19 (10 w lewo, 9 w prawo
Liczba dohamowań: 8 (2 mocne)
Dystans z PP do T1: 265 m
Długość alei serwisowej: 387 m
Przejazd prze pit-lane: ok. 15 s
Siła docisku: średnia / niska
Przyczepność: wzdłużna
Współczynnik efektywności aero: wysoki
Zużycie opon: niskie
Zużycie hamulców: niskie
Zużycie silnika: wysokie
Zużycie skrzyni biegów: niskie
Zmiany biegów: śr. 45/okr.
Przewidywana liczba pit-stopów:  1 / 2 

Plan weekendu / Race Weekend:
Sunday - UTC+1 time of the schedule (21:00 in Warsaw)

20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (15 minutes)
21:15 Qualify 2 (10 minutes)
21:30 Warmup (5 minutes)
21:35 Official race (44 Laps) + FL
23:00 Weekend finish
Pre race limit: 50 laps on server

Server name:

IRG_Formula#1 (open 24/7)
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join: http://irg-world.com/for-new-ones

Kategoria: 

Comments

smigiel's picture

będzie ciekawie... jak zawsze ja poczytałem z przyjemnością ;) extra