Zapowiedz Zandvoort Race IRG DTM 2020

Wydawałoby się, że Niderlandy muszą kojarzyć się z równym i płaskim terenem, wszak 1/3 kraju została wyrwana mozolną pracą morzu i w większości tereny te znajdują się poniżej poziomu morza. Nic bardziej mylnego, tor Zandvoort wybudowano nad samym morzem i niejako wpisano go w wydmy otaczające to malownicze miejsce. Słynny "Szlak Marzeń" na wydmach zna większość mieszkańców całego królestwa Niderlandów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powstały w latach 40-tych XX wieku tor, obecnie jego właścicielem jest Książę Bernhard Lucas Emmanuel z Orange-Nassau, van Vollenhoven, który jest drugim synem księżniczki Margriet z Holandii i Pietera van Vollenhoven. Pierwotna wersja nitki miała około 3 km długości. Od 1952 roku dołączono Grand Prix Holandii do kalendarza Formuły 1. Pierwszym zwycięzcą został Alberto Ascari. Historia tego toru w 1973 roku zapisała się tragicznymi zgłoskami, prawdopodobnie pęknięta opona w bolidzie nowicjusza, jadącego swój drugi wyścig Rogera Williamsona spowodowała wypadnięcie z toru. Po uderzeniu w barierki jego bolid wylądował kołami do góry i stanął w płomieniach, jedynie jego rywal jadący za nim David Purley przerwał jazdę i rzucił się z pomocą. Obsługa toru przyglądała się biernie i nim dotarł wóz strażacki płomienie zajęły cały bolid, Williamson zginął w płomieniach. Jako ostatni w 1985 roku na tym torze w serii F1 zwyciężył Niki Lauda. Serie goszczące co rok na tym torze to: Masters of Formula 3, Historic Grand Prix, ADAC GT MAster, Hankook 12H no i najbardziej teraz nas interesujący DTM.

Nitka toru była zmieniana, część toru sprzedano, wybudowano drogi publiczne aż w końcu w 1999 roku przybrał obecny kształt. W 2019 roku ogłoszono, że tor powróci do kalendarza jako Grand Prix Holandii w Formule 1.   

Tak wygląda obecnie nitka toru, u dołu po lewej plaża na którą warto wyskoczyć po wyczerpujących treningach, woda co prawda lubi być zimna jak napoje w pobliskich barach a wiatr wieje prawie zawsze.

Dla chcących bliżej poznać układ zakrętów mamy onboard z komentarzem niezawodnego Tomasza "Rex-a" Sobańskiego >>> https://youtu.be/B285UvMHFs0

W najbliższą niedzielę, właśnie na torze Zandvoort, rozegramy IV już rundę naszego simracingowego sezonu IRG DTM 2020.  

Uczestników wirtualnej serii DTM zachęcamy do treningów na ligowych serwerach a kibiców już dzisiaj zapraszamy na niedzielny wieczór. IRG Studio we współpracy z MotogamesTv, przeprowadzi transmisję z niedzielnych zmagań.

Dzięki usłudze Restream transmisja będzie również dostępna na kanałach:IRG Twitch, IRG Mixer, IRG DLive.

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

Race weekend:
20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)
22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 40 laps on the league servers

Servers:
IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

How to joini: http://irg-world.com/for-new-ones

Kategoria: