Zapowiedź Norisring Race IRG DTM 2020

Tereny na których zlokalizowany jest tor Norisring mają w swojej historii niesławny epizod, tutaj w mrocznych czasach swoje spotkania urządzali ci źli. Ale jako, że nie babramy się w politycznych zamętach pomijamy ten fakt milczeniem. Dla nas Norisring to uliczne wyzwanie, Norymberska nitka toru to w sumie 8 zakrętów, w tym niby szykana z zakretów 4-5 dwa 180 stopniowe nawroty i nie przypominająca zupełnie słynnych niemieckich autostrad nierówna nawierzchnia. Historia wyścigów rozpoczęła sie w latach 40-tych XX wieku, najpierw ścigano się na motocyklach. Wkrótce dołączyły by później zdominować kalendarz pojazdy na 4 kołach. Od protoplasty serii DTM czyli DRM ( Deutsche Rennsport Meisterschaft) cyklicznie organizuje sie tu zawody. Wyścigi na Norisring w serii DTM porównywane są swoją trudnością ale też splendorem do Grand Prix Monaco w F-1.

Uliczne zmagania IRG DTM w Norymberdze rozpoczynają drugą połowę walki o tytuł Mistrza serii DTM 2020 roku, to 6-ta runda z 10-ciu, które zaplanowano w tym sezonie. Każdy punkt zacznie ważyć coraz więcej o ostatecznych pozycjach. Przed urlopową przerwą warto zebrać jak najwięcej punktów dla siebie czy zespołu.

Tak wygląda pierwsza piątka tabeli indywidualnej klasyfikacji kierowców:

 

Kierowca Punkty
Stepek 351
Norbert 244
Rossi46 193
Lukasz Krawczuk 168
Kamilks456 134

A poniżej punkty uzbierane przez najlepsze 5 zespołów:

 

Zespół Punkty
Infinity Racing Team 485
G-HUNTERS 437
FANATICS 297
Racing Boards 202
Sweet Force DTM 156

Stepek czyli Daniel Stepkowski ma ponad 100 pkt przewagi nad drugim Norbertem Michoniem, ulubieniec widzów na naszych transmisjach czyli Wojciech Klimek znajduje się na najniższym stopniu pudła. Wsparcie jego najwierniejszych kibiców będzie potrzebne aby powalczyć o coś więcej. Zespołowo Infinity Racing Team musi mocno pilnować swoich pleców, G-Hunters nie odpuści walki. Zostało pięć rund, 10 wyścigów i matematycznie 375 pkt do zdobycia indywidualnie i aż 675 zespołowo.

Niech zwyciężają najlepsi, specyfika najbliższych dwóch wyścigów to dziurawa nawierzchnia, jazda czasem niczym w GTA po chodnikach, brak marginesu na błędy. Zapraszamy na przedsmak tych emocji, Tomasz "Rex" Sobański opowiada o historii toru, smaczkach i specyfice podczas swojej jazdy na treningach. Tutaj zmontowany w "klimatyzowanym IRG Studio"  "Onboard"

 

Uczestników wirtualnej serii DTM zachęcamy do treningów na ligowych serwerach a kibiców już dzisiaj zapraszamy na niedzielny wieczór. IRG Studio we współpracy z MotogamesTv, przeprowadzi transmisję z niedzielnych zmagań.

Dzięki usłudze Restream transmisja będzie również dostępna na kanałach:IRG Twitch, IRG Mixer, IRG DLive.

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

Race weekend:
20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)
22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 40 laps on the league servers

Servers:
IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

How to joini: http://irg-world.com/for-new-ones

Kategoria: