Zapowiedź Brands Hatch Race IRG DTM 2020

Do zakończenia tego sezonu DTM pozostały 4 wyścigowe weekendy. Drugą część sezonu IRG DTM 2020 rozpoczynamy na ziemiach miłościwie panującej Jej Królewskiej Mości. Położony w hrabstwie Kent tor usytuowany jest około 35 kilometrów na południowy wschód od Londynu. Tor ma w swojej konfiguracji dwie nitki. Krótsza tzw. Indy liczy niespełna 2km. Dłuższa na której przyjdzie zmagać się naszym kierowcom to tzw. Grand Prix licząca 3,7 km. Tak opisuje ten tor wikipedia:

Cały tor Grand Prix rozpoczyna się na Brabham Straight , lekko zakrzywionym odcinku poza pochyłym zakrętem , po czym zanurza się w prawo na zakręcie Paddock Hill Bend, z nachyleniem 8%. Pomimo trudności na zakręcie, ze względu na poprzedzającą go prostą, jest to jedno z nielicznych miejsc do wyprzedzania na torze. Następny zakręt, Druids, to ostry zakręt, pokonany po strefie hamowania pod górę na Hailwood Hill . Następnie tor skręca wokół południowego brzegu strefy dla widzów, kierując się zjazdem na zakręt Graham Hill Bend , który znajduje się poza pochyleniem , i kolejny, lekko zakrzywiony odcinek na Cooper Straight , który biegnie równolegle do alei serwisowej. Za prostą tor pnie się pod górę przez malejący promień Surtees , zanim przejdzie na prostą z tyłu, gdzie można osiągnąć maksymalne prędkości toru. Najbardziej znaczące zmiany wysokości na torze występują tutaj w Pilgrim's Drop i Hawthorn Hill , które prowadzi do Hawthorn Bend (z niektórymi częściami zbliżającymi się do 7%). Następnie tor wije się wokół lasu z serią zakrętów o średniej prędkości, w szczególności z opadającym Westfield i Dingle Dell oraz ślepą krzywą Sheene'a . Stamtąd tor wyłania się z lewej strony i wygina w Stirlings Bend na krótką prostą do Clearways i ponownie łączy się z Indy Circuit na Clark Curve z podjazdem z pochyłości do prostej zjazdu do boksu i linii startu / mety.

 

Kierowca Punkty
Stepek 401
Norbert 314
Rossi46 223
PLkris 186
Lukasz Krawczuk 169

Powyżej klasyfikacja kierowców przed rozpoczęciem po wakacyjnej przerwie kolejnej rundy IRG DTM 2020. Daniel dość pechowo na poprzednim wyścigu na Norisring zaliczył mniej udany występ, ale jego przewaga daje mu jeszcze wciąż dość komfortowe prowadzenie. Norbert Michoń musiałby poważnie zabrać się do odbrabiania strat aby napsuć liderowi trochę nerwów, podobnie Wojtek Klimek obecnie na najniższym stopniu pudła. Do Daniela bardzo daleko, Norbert widoczny tylko na dłuższej prostej a w lusterkach w oddali Kris. Dalsze pozycje zaczynają się zbliżać i mniejsze różnice dzielą Krisa, Luuuu czy brato. Pamiętajmy jednak, że w sumie w 4 rundach można uzbierać jeszcze 300 pkt. Z matematycznych wyliczeń wiele zmian jest zatem jeszcze możliwych.

 

Zespół Punkty
Infinity Racing Team 541
G-HUNTERS 537
FANATICS 355
Racing Boards 232
Sweet Force DTM 214

Bardziej zacięta walka toczy się o prym w klasyfikacji zepołów, tutaj czołówkę dzieli tylko 4 słownie cztery punkty. G-Hunters jak sama nazwa wskazuje poluje na liderujących Infinity Racing Team. Fanatics trochę tak na ziemi niczyjej spokojnie zajmują trzecią pozycję. Dość daleko za nimi Racing Boards goniony przez czekoladki ze Sweet Force.

Sam Brands Hatch to obiekt dość leciwy i przypominający starą szkołę wyścigów, niczym saper na polu minowym tutaj też lepiej nie popełniać błędów, nie brak tu miejsc gdzie łatwo o błąd i spore straty w wypadnienciem z poważnej walki o punkty włącznie. Zapożyczając z innej dyscypliny dopóki piłka w grze wszystko jeszcze jest możliwe.

Uczestników wirtualnej serii DTM zachęcamy do treningów na ligowych serwerach a kibiców już dzisiaj zapraszamy na niedzielny wieczór. IRG Studio we współpracy z MotogamesTv, przeprowadzi transmisję z niedzielnych zmagań.

Dzięki usłudze Restream transmisja będzie również dostępna na kanałach:IRG Twitch, IRG DLive.

Partnerami medialnymi imprezy są: MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTv.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

Race weekend:
20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (10 minutes)
21:15 Race 1 (20 minutes)
21:40 Warmup (5-10 minutes)
21:45 Qualify 2 (10 minutes)
22:00 Race 2 (60 minutes)
23:00 Weekend finish
UTC+1 time of the schedule

Pre race limit: 40 laps on the league servers

Servers:
IRG_DTM#1 (24/7)
IRG_DTM#2 (24/7)

How to joini: http://irg-world.com/for-new-ones

Kategoria: