Zapowiedź Imola Race IRG PC2 GT3

Seria IRG PC2 GT3 dojeżdża do półmetka, w ten weekend na torze Imola rozegramy 4-tą z wyznaczonych siedmiu rundę. Historyczny obiekt "Autodromo Enzo e Dino Ferrari" był świadkiem chwały wielu kierowców, był też jednak świadkiem tragedii. Najbardziej chyba w pamięć zapadł rok 1994, najpierw podczas treningów Rubens Barrichello wypadł z szykany, połamał nos i doznał licznych obtłuczeń. Później przy predkości ponad 300 km/h austriak Roland Ratzenberger uderza w betonową ścianę, godzinę po tym wypadku na skutek licznych krwotoków umiera w pobliskim Bolońskim szpitalu.

Na starcie wyścigu doszło do kolejnego wypadku, tym razem urwane koło raniło 9-cioro kibiców. Po neutralizacji kiedy zmagania wracają na najwyższe obroty Ayrton Senna wypada z toru, ( prawdopodobnie na skutek urwanego drążka kierownicy ) i uderza w ścianę, jego obrażenia są poważne i po kilku godzinach ten kierowca także umiera.

Tak niestety kończy się niejednokrotnie kariera kierowców wyścigowych. W wielu seriach pomimo starań władz motosportu dochodzi nadal do śmiertelnych wypadków. W DNA tego sportu wpisane jest ogromne ryzyko, wszak aby być tym najlepszym trzeba często jechać na krawędzi. Przekraczając próg toru Imola warto złożyć hołd wszystkim kierowcom, którzy złożyli najwyższą ofiarę tu i na wszystkich torach świata.

 

 

Wracamy do IRG PC2 GT3, choć zdominowany w 3 pierwszych rundach przez Mikix-a sezon potwierdza, że wybór na sezon aut z dachem nowej platformy Project Cars 2 był słuszny. Obserwujemy wzrost oglądalności transmisji, a co za tym idzie mozliwość zainteresowania przez większe grono kierowców. Trzeba przyznać, że w dużej mierze jest to zasługa kierowców, którzy walczą na torze. Mamy wiele walki bok w bok, na każdym torze, pomiędzy wieloma kierowcami. Po 3 rundach dominuje oczywiście Mikix, ale za jego plecami dzieje się bardzo dużo. Drugi Norbert Michoń reprezentujący zespół G-HUNTERS Racing Team regularnie punktuje, najniżej na podium w tym momencie sezonu jest Makatak.

Zapraszamy zatem kibiców na transmisję, oczywiście niezmiennie na kanale MotogamesTv

Plan na wyścig:

20:00 Practice - 60 minut
21:00 Q1 - 10 minut
21:10 R1 - 20 minut
przerwa techniczna kilka minut
Q2 - 10 minut
R2 - 50 minu

 

Od rozpoczęcia serii IRG PC2 GT3 nasze relacje są emitowane równocześnie na innych platformach:

- IRG Twitch

- IRG Mixer

- IRG DLive

Nasi partnerzy medialni : MotoHighPL,SpeedZonePL,MotogamesTv.

Mamy niezmierną przyjemność poinformować że współpracujemy też od tej rundy z gronem forumowiczów tworzących POL EKSPRESS

Przypominamy też wszystkim uczestnikom ligii o możliwości propagowania naszych zmagań, kliknięcie np. "like" na FB, nie zajmuje dużo czasu. Tak też możecie wspierać naszą ligę.

a teraz na koniec tej zapowiedzi uchylimy rąbka naszych planów, jak co roku po zakończeniu sezonu zorganizujemy ROC czyli Race of Champions, a tuż po nowym roku ruszymy z zimowym sezonem - informacja na dzis to - nie rozstajemy się z PC2 przynajmniej aż do marca 2020.