Zapowiedź Brno Race IRG PC2 GT3

Pierwotnie długość tego toru wynosiła prawie 29 km, korzystano wtedy (w latach 30-tych XX wieku) z publicznych dróg, Masarykův okruh to oryginalna nazwa tego Czeskiego toru. Nadano ją na cześć pierwszego prezydenta Czechosłowacji Tomasza Masaryk-a. W obecnej konfiguracji tor powstał w 1987 roku, Wyścigi w okolicach Brna przyciągały zawsze tłumy kibiców, zdarzały się lata kiedy było ich nawet 400 tyś. Widzowie mogli oglądać serie : Moto GP, Auto GP, Grand Prix A1, Formuła 3 Euro Series, DTM, oraz kilka Mistrzostw Świata. Rozgrywano tu też wyścigi 6 i 24 godzinne. 

Jak widzimy na powyższej mapce toru, jego charakterystycznym elementem są średnie zakręty. Kierowcy naszej serii IRG PC2 GT3 informowali na forum, że zużycie opon może w znacznym stopniu wpłynąć na wyniki.

Po pierwszej rundzie wiemy, że zwłaszcza podczas dłuższych przejazdów kondycja opon ma ogromny wpływ na tempo kierowców, jak zatem podejdą nasi zawodnicy do tego aspektu? W sprincie nie będzie problemu lecz wydłużony do 50 minut R2 to już będą simracingowe "szachy" a to kibice i komentatorzy lubią bardzo, oprócz bezpośredniej walki której nie brakowało podczas wyścigu na Donington mamy gwarantowane dodatkowe emocje.

A propos wyników, to poniżej wyniki z R1 i R2 podczas Donington Race.

Jak widzimy Mikix zdominował pierwszy weekend z serią GT3, zaczynając od kwalifikacji, dobrego startu w obu wyścigach i równego tempa na R1 i R2 wyznaczył poziom do którego inni kierowcy będą starali się dorównać, w R1 czyli 20 minutowym sprincie Makatak dysponował jeszcze dobrym tempem, walczył dzielnie z kierowcami zespołu "Kukuryku" Później w R2 nie było już tak dobrze, zmieniły się warunki, zwłaszcza temperatura toru i tempo Makataka spadło. A dwaj kierowcy "Kukuryku" Łukasz Kogut i Norbert Michoń musieli walczyć z Łukaszem Krawczukiem. W obu wyścigach musieli uznać przewagę rywali, jednak ich tempo pozwoliło na zajęcie pozycji P3 i P4 na mecie sprintu oraz wyścigu long. Po kilku dniach od Donington team Kukuryku uzyskał nowego sponsora i zmienił nazwę na G-Hunters Racing Team. W jakim stopniu zmiana ta wpłynie na wyniki tych dwóch kierowców? Zobaczymy. Pamietajmy też o innych kierowcach, wybór auta dokonany przed rozpoczęciem sezonu to zawsze mała loteria, coś co pasowało na Donington może się już nie sprawdzić na innym obiekcie.

Odnotować trzeba, że pierwszy oficjalny weekend z PC2 podniósł statystyki ukończonych wyścigów, w obu wyścigach kierowcy prawie w komplecie docierali do mety. A transmisję z tego wydarzenia obejrzano już prawie 2 tyś razy.

W niedzielę od 21:00 na żywo ze Studia IRG rozpocznie się transmisja na kanale MotogamesTv

Od rozpoczęcia serii IRG PC2 GT3 nasze relacje są emitowane równocześnie na innych platformach:

- IRG Twitch

- IRG Mixer

- IRG DLive

Każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie, a jak będzie Wam mało to na https://www.youtube.com/user/IRGWorldPL znajdziecie powtórkę z tej transmisji.

Nasi partnerzy medialni : MotoHighPL,SpeedZonePL,MotogamesTv.

 

Plan na wyścig:

20:00 Practice - 60 minut
21:00 Q1 - 10 minut
21:10 R1 - 20 minut
przerwa techniczna kilka minut
Q2 - 10 minut
R2 - 50 minut - przypominamy zmiana długości wyścigu