Zapowiedź Sebring Race IRG CCoA

W najbliższą niedzielę seria IRG CCoA udaje sie na kolejny historyczny obiekt, to jeden z najstarszych używanych od motosportowej prehistorii do dziś torów. Budowany na bazie wojskowego obiektu, kiedyś używanego przez lotnictwo Armii USA na stałe już wpisał się od początku lat 50-tych XX wieku w historię wyścigów rozgrywanych na Amerykańskiej ziemi. Po modernizacjach tor liczy trochę ponad 6 km i daje możliwość równoczesnego korzystania z lotniska co bardzo pomaga ekipom różnych serii wyścigowych z dostarczaniem swoich aut i zaplecza technicznego.

Nasi kierowcy znają ten tor jak przysłowiowe łyse konie bo nie raz gościliśmy już z różnymi seriami na tym obiekcie. Nie będziemy więc kolejny raz opisywać w rozszerzony sposób historii i ciekawostek. Jedno wiemy na pewno, że tu właśnie na Sebring International Raceway rozegrane zostaną ligowe "połowinki", tak to już 5-ty z 9-ciu weekendów w IRG CCoA. To czas dla kierowców na ocenę swoich pozycji, walkę o punkty, które uciekły w wyniku niepowodzeń lub jak w przypadku lidera Tomasza Wacha szansa na kolejny cios wymierzony rywalom. To już czas na pytanie czy ktoś podejmie rękawicę i będzie chciał zagrozić Liderowi. Marek Cieślak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców ale przez 4 rundy zdobył mniej niż połowę punktów lidera. Podium uzupełnia Łukasz Krawczuk i od Marka dzieli go różnica tylko dwóch punktów. Nie odbieramy szans na walkę o pudło zawodnikom na niższych pozycjach. Kogut, Mariusz M, Wojciech Klimek, Zbigniew Siara, Michał Kamasiewicz i inni mają mniej niż 70 punktów straty do vice lidera Marka Cieślaka. I choć na serwerach IRG_CCoA nie ma wzmożonego ruchu bo póki co tylko Kogut zrobił limit mamy nadzieję, że kierowcy nie złożyli już broni, nie odpuszczają walki w dalszej części sezonu.

Zapraszamy kierowców na treningi a kibiców w niedzielę o 20:45 na transmisję.

Kolejną transmisję z IRG Studio, jak zwykle na kanale MotogamesTv, bo jeśli nawet nie o pozycję lidera to na pewno o dalsze pozycje walka będzie trwać.