Zapowiedź Spa-Francorchamps Race IRG Ferrari Chalenge

Jeżeli znowu pogoda przyniesie deszcz na położony pośród wzgórz Ardeńskich lasów czeka nas kolejny emocjonujący wyścig. A nawet dwa wyścigi.

Wszyscy, którzy brali udział w ostatnim wyścigu IRG Winter Formula jako kierowcy bądź oglądali zmagania kierowców wiedzą jak dramatycznie może wyglądać wtedy wyścig.

Sam tor czyli słynne Spa Francorchamps jest znany z wielu serii IRG, z wielu też serii realnych wyścigów Motosportu . Jak wspominane zostało na wstępie leży on pośród wzgórz zalesionych świerkowym lasem. Jest to miejsce warte odwiedzenia z uwagi na piękne położenie, w dolinie kiedy pojawiają się tu auta i bolidy przeróżnych serii echo silników niesie się jak nigdzie indziej. Długość toru sprawia, że w jednej części może świecić słońce a w drugiej padać deszcz.

Eau Rouge, kto widział te zakręty na żywo zastanawia się nad odwagą bądź brakiem rozsądku kierwców. Jadąc pod taką stromiznę nie widząc kompletnie zakrętu z gazem wcisniętym w podłogę trzeba mieć zaufanie do własnych umiejętności i możliwości auta. Oczywiście niektórzy zaraz powiedzą,"kierowcy znają tory na pamięć" - jasne, że znają. Ale nigdy nie mają 100% pewności co czeka ich tuż za czy w samym zakręcie. My jadąc nawet w najbardziej zaawansowanych symulatorach, korzystając z Force Feedback (sprzężenia zwrotnego" czy nawet z technologii VR zaledwie otrzemy się o odczucia prawdziwych kierowców.

Cieszmy się jednak tym co mamy, bo wspomniany wyścig kończący sezon Winter Formula 2020 pokazał, że nawet w takiej namiastce prawdziwych wyścigów jest ogromna dawka adrenaliny.

Teraz czas wrócić do głównego wątku zapowiedzi. IRG Ferrari Chalenge wchodzi w decydującą fazę, zostały jeszcze 3 weekendy, a pierwszą trójkę dzieli mniej niż 10 punktów.

 

Marek Cieslak 130
Lukasz Krawczuk 127
Mikix 121
Pietrino 96
MariuszM 70

 

czw.
Deszcz
6°
1°
pt.
Deszcz ze śniegiem
4°
1°
sob.
Przewaga chmur
6°
2°
niedz.
Przelotne opady
8°
3°
pon.
Przelotne opady
7°
4°
wt.
Deszcz
9°
3°
śr.
Przelotne opady
9°
5°
czw.
Przelotne opady
8°
2°

Tak prezentuje się prognoza.

Zapraszamy zatem kibiców na transmisję z niedzielnych wyścigów, kto wie być może po raz ostatni w sezonie IRG Winter Ferrari Chalenge jak zwykle na kanale MotogamesTv

Dzięki usłudze Restream będzie również dostępna do obejrzenia na naszych nowych kanałach:

IRG Twitch

IRG Mixer

IRG DLive

Partnerami medialnymi imprezy są : MotoHighPLSpeedZonePLMotogamesTvPol Express.

 

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych społecznościówek, np. FB gdzie zawsze możecie podzielić się komentarzem i zostawić lajka, co nie zajmie Wam dużo czasu, a dla nas będzie wyrazem Waszego wsparcia dla naszej działalności :)

 

GP w liczbach / Race stats:

Tor: Spa Francorchamps
Długość pętli: 7004 m
Format wyścigu:
Qual 10 minut
R1 35 minut - warunki zachmurzenia z soboty
Qual 10 minut
R2 35 minut - warunki zachmurzenia z niedzieli
Liczba zakrętów: 20 (9 w lewo, 11 w prawo)
Liczba dohamowań: 7 (2 mocne)
Zużycie opon: niskie - średnie