WTCCX: Driver Market

04/02/2014 - 12:51
Adam Wysocki
Adam Wysocki
User
Registration: 03/03/2013 - 11:32

Zasady:
Czasy wszystkich wyścigów każdego kierowcy są sumowane (podane w sekundach). Jeśli kierowca nie przejechał 100% dystansu wyścigu (zabrakło np. 1 okrążenia do lidera), biorę średni czas okrążenia, mnożę przez ilość przejechanych kółek i dodaję 240 sekund kary za każde brakujące okrążenie (w przypadku LeMans 480 sekund).

Interpretacja:
U szczytu tabeli znajdują się kierowcy, którzy przejeżdżają każdy wyścig w 100% dystansu - po prostu dojeżdżają. Kierowcy na dole tabeli albo nie jadą wyścigów, albo rozwalają się na początku każdego, albo (już Ci bliżej środka) przejadą połowę dystansu, a potem wycofują się z różnych przyczyn (nie będę wchodził w szczegóły).

Po co to?
Chciałem stworzyć klasyfikację, która ukaże kierowców z największym zaangażowaniem w jazdę, z największą dojeżdżalnością i dodatkowo, która pokazuje szybkość danego kierowcy. Tabela ma pomóc w wyborze zespołowego partnera, dlatego Ci bez teamu są zaznaczeni na zielono. Mam nadzieję, że dzięki temu uda się niektórym z Was znaleźć teammate'a idealnego, czyli takiego, który jeździ, dojeżdża do mety oraz jest szybki.

"Dojeżdżam wysego, blokuje skubany aż mi ciśnienie skacze :). Na początku myslałem że wysy za dużo browca łyknoł przed wyscigiem ale nie po prostu taki tor jazdy miał :D" - brovex

04/02/2014 - 13:57
Adam Shaw
Shaw Adam
User
Registration: 25/04/2013 - 18:15
Sounds like a great idea to me, good thinking IRG !

Adz1200-FO-Admin www.flatoutclub.com

05/03/2014 - 21:59
Adam Wysocki
Adam Wysocki
User

IRG WTCCX 13/14: Runda 8

Łukasz Krawczuk stracił pozycję lidera! Na jego miejsce wskoczył Kris Kaczmarkiewicz, a tuż za jego plecami jest daRecki, który skutecznie odrabia straty.

Zmniejszyła nam się liczba kierowców bez etatu. Forlorn oraz Danonak postanowili wspólnie zdobywać punkty. Oboje zaliczyli bardzo duży skok pozycji w klasyfikacji.

Do klasyfikacji dołączył MarkPL. Mam nadzieję, że będziemy świadkami jego wspinaczki w klasyfikacji.

Źródło: Facebook, G+
Edited by: Adam Wysocki - Wed, 05/03/2014 - 22:01

"Dojeżdżam wysego, blokuje skubany aż mi ciśnienie skacze :). Na początku myslałem że wysy za dużo browca łyknoł przed wyscigiem ale nie po prostu taki tor jazdy miał :D" - brovex

11/03/2014 - 17:31
Adam Wysocki
Adam Wysocki
User

IRG WTCCX 13/14: Runda 9

Kris Kaczmarkiewicz umocnił się na pozycji lidera. Za nim na drugie miejsce wskoczył Michał Omelan, który w ostatnich rundach dysponuje świetną formą. DaRecki nie brał udziału w wyścigach na torze Cadwell Park i przez to spadł o pięć pozycji.

Cisu oraz Forlorn zaliczyli ładny skok w klasyfikacji. Jeśli będą w dalszym ciągu dojeżdżać na dobrych pozycjach to na koniec sezonu mogą gryźć w pięty dziesiątego w zestawieniu kierowcę.

MarkPL, który w poprzedniej rundzie zaliczył swój debiut w zestawieniu pnie się w górę. Może nie walczy z czołówką, ale stara się dojechać do mety i dzięki temu możemy zaobserwować jego spory skok.

Mswiniuch obudził się z zimowego snu i dzięki świetnemu rezultatowi na torze Cadwell Park skoczył aż o 12 pozycji.

25/03/2014 - 18:40
Adam Wysocki
Adam Wysocki
User

IRG WTCCX 13/14: Runda 10

15/04/2014 - 20:45
Adam Wysocki
Adam Wysocki
User

IRG WTCCX 13/14: Runda 11
Końcowy Driver Market serii IRG WTCCX 13/14. Wygrał Kris Kaczmarkiewicz pokonując wszystkich swoją dojeżdżalnością pomimo braku udziału w jednym z wyścigów. Gratulujemy!